رئیس كمیسیون عمران مجلس:

قیمت سیمان در بازار کاذب است

قیمت سیمان در بازار کاذب است به گزارش مرکز املاک رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: علت بالا بودن قیمت سیمان در بازار، ورود دلالان است که منجر به کاذب شدن نرخ ها شده و این قیمت باید به کیسه ای کمتر از ۳۰هزار تومان برسد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در حاشیه نمایشگاه صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از علل افزایش قیمت مسکن، عدم تعادل بین عرضه و تقاضا است، اظهار داشت: باید سالی یک میلیون واحد مسکونی می ساختیم که متأسفانه ۳۰۰ هزار واحد ساخته شده و افزایش قیمت مسکن را به دنبال داشت.
وی اضافه کرد: در قانون جهش تولید مسکن پیشبینی شده ظرف چهار سال چهار میلیون مسکن ساخته شود. زمین رایگان، مصالح مناسب و تسهیلات با نرخ سود ۱۰ تا ۱۲ درصدی از مواد این قانون است که شرایط را برای ساخت مسکن مهیا می کند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: د راجرای این قانون، مهم این است که نه تنها وزارت راه و شهرسازی، بلکه کل دولت پای کار باشند. همینطور جانمایی ها برای ساخت وساز باید در مناطقی باشد که زیرساخت ها فراهم بوده و کیفیت ساخت وساز هم به نحوی باشد که در مقابل زلزله مقاوم باشند.
رضایی کوچی درباره ی قیمت مصالح ساختمانی اظهار داشت: جلساتی با وزیر صمت برگزار کرده ایم. وی متعهد شد مصالح مورد نیاز برای ساخت یک میلیون واحد را تأمین کند.
وی اضافه کرد: در چند ماه اخیر با کمبود سیمان مواجه بودیم که همچون علل آن، علاوه بر قطعی برق کارخانجات سیمان، صادرات سیمان بود. وزیر صمت قول داد که اولویت عرضه سیمان را به نیاز داخل اختصاص دهد بویژه که سیمانی ها از یارانه پنهان استفاده می نمایند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نرخ تعیین شده برای سیمان در جلسات با وزیر صمت کیسه ای زیر ۳۰ هزار تومان است، اظهار داشت: قیمت های فعلی بازار کاذب است و دلالان دخالت کرده اند.


منبع:

1400/06/23
09:35:46
0.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین