وزیر كشور اعلام كرد

خیلی از استان ها پیک کرونا را رد کردند

خیلی از استان ها پیک کرونا را رد کردند به گزارش مرکز املاک وزیر کشور از عبور استانهای زیادی از پیک کرونا ظرف روزهای گذشته اطلاع داد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در حاشیه جلسه قرارگاه ملی مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه قرارگاه مقابله با کرونا امروز سه شنبه با حضور همه اعضا برگزار و در مورد اجرای دستورالعمل های بهداشتی بحث شد که بعضاً با نسبت های مورد رضایت اجرا نمی گردد. بنابراین باید کوشش کرد اجرای این دستورالعمل ها بهتر شود و در این حوزه قرارگاه مدیریت کرونا موظف به پیگیری است.
وی ادامه داد: خیلی از استان ها پیک کرونا را رد کردند و آمارها درحال نزول هستند ولی یکی دو استان مشکل داشتند که تذکر داده شده تا در آن استان ها بگونه ای عمل شود که ابتدا کاهش پیدا کند. عدد قابل توجهی واکسن وارد کشور شده و سرعت عمل در تزریق واکسن افزوده شده است. مقرر شد با هماهنگی وزارت بهداشت و بسیج تزریق واکسن دو برابر شود و در این عرصه خانه های بهداشت هم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وزیر کشور درمورد پرداخت معوقات کادر درمان اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه و تأمین اجتماعی تقبل کردند تا مبالغی از کارانه و مطالبات کادر درمان پرداخت گردد و مابقی را به صورت قسطی در ماههای آینده پرداخت کنند. همینطور برنامه ای برای پرداخت معوقات کادر درمانی طراحی شد و سازمان تأمین اجتماعی هم بخشی از مطالبات بیمارستان ها را سریعا پرداخت خواهد نمود تا بیمارستان ها از نظر عرضه خدمات وضعیت مطلوب تری داشته باشند.
وی افزود: برابر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا منع تردد شبانه همچنان ادامه دارد. برای دو شبی که برخی عزیزان گرفتار ابهام شدند که منع تردد لغو شده یا خیر، جریمه آن دو شب کسر خواهد شد و برای کسانی که صرفاً برای تزریق واکسن به مراکز رجوع می کنند با استفاده از کد ملی و همکاری نیروی انتظامی جریمه اعمال نخواهد شد که جزئیات بیشتر به استحضار مردم خواهد رسید.
وحیدی در پاسخ به سوالی درباره احتمال لغو ممنوعیت تردد با عنایت به عبور از پیک کرونا اظهار داشت: باید به عدد قابل قبولی برسیم چونکه منطق منع تردد این بود که از دیدارهای شبانه که نقش مهمی در افزایش مبتلا شدن داشت، جلوگیری شود و چون عدد ما علیرغم کاهش هنوز قابل توجه است منع تردد تا پیش از رسیدن به عددی قابل قبول ادامه خواهد داشت.
وزیر کشور درباره ایجاد ابهام درمورد حکم انتصاب سردار سپهر و حکم رئیسی برای وحیدی اظهار داشت: اینها با هم تناقضی ندارد و ما به جهت اینکه کارها را بتوانیم قوی تر و یکپارچه تر و ۲۴ ساعته ادامه دهیم قرارگاهی تشکیل دادیم تا مصوباتمان با قدرت بیشتری دنبال شود که مسئولیت آنرا به سردار سپهر واگذار کردیم. رئیس جمهور حکمی برای آن قرارگاه به من صادر کردند و ما هم برای ساماندهی و پیشرفت بهتر کار این مسئولیت را به سردار سپهر تفیض کردیم.
منبع:

1400/06/24
14:20:25
0.0 / 5
203
تگهای خبر: استان , خانه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین