در گزارش مركز املاك اعلام شد؛

تعاونی های مسکن تقویت می شوند

تعاونی های مسکن تقویت می شوند به گزارش مرکز املاک وزیر تعاون اظهار داشت: با همکاری وزارت راه طرحی را در حوزه تعاونی های مسکن شروع خواهیم کرد که از این طریق می توان هم برنامه ساخت یک میلیون مسکن را جلو برد و هم به خانه دار شدن مردم کمک کرد.حجت الله عبدالملکی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت بخش تعاونی ها، گفت: برنامه ما در وزارت کار این است که محور کارهای اقتصادی را تعاونی بگذاریم و به هر علت اگر تعاونی نشد محور به بخش های دیگر منتقل شود. این مساله فرصت بسیار خوبی را برای همه حوزه ها همچون اشتغال ایجاد می کند؛ بعنوان مثال در زمینه دانش بنیان گروه های استارتاپی می توانند در قالب تعاونی ها متشکل شوند و فعالیت خودرا شروع کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: همین طور مقرر شده با همکاری وزارت راه و شهرسازی طرحی را در حوزه تعاونی های مسکن شروع نماییم. این مساله علاوه بر این که به تقویت برنامه مسکن دولت کمک می نماید و سبب می شود برنامه سالانه یک میلیون مسکن جدی تر جلوتر برود، اشتغال خوبی هم ایجاد خواهدنمود.
وی افزود: همین طور با بهره گیری از ظرفیت تعاونی های مسکن می توان به اقشار کم درآمدتر و کارگران برای خانه دار شدن کمک کرد.
عبدالملکی اظهار داشت: همین طور در زمینه های مربوط به مصرف، حوزه های خدماتی و توزیعی هم برنامه ریزی هایی انجام شده که در ماه های آتی گزارشی را در این خصوص ارائه می دهیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: محور اگر تعاونی باشد نظام بانکی هم تعاونی ها را در اولویت قرار می دهد. همین طور در بحث تعاونی هایی که بصورت شرکت های سهامی عام هستند می توان با قواعد مشخصی که در سند توسعه تعاون آمده از بازار سرمایه هم کمک گرفت.
وی اظهار داشت: اگر بقیه مشوق های دولتی و تسهیل گری هایی هم که در زمینه اقتصاد وجود دارد با اولویت بخش تعاون صورت گیرد، می توان به بهبود اوضاع امیدوار شد.


منبع:

1400/07/05
15:15:16
0.0 / 5
140
تگهای خبر: بانك , توسعه , خانه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین