وزیر دفاع:

صنعتی سازی را برای حل مشکل مسکن افزایش می دهیم

صنعتی سازی را برای حل مشکل مسکن افزایش می دهیم به گزارش مرکز املاک وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: اتخاذ سیاست توسعه صنعتی سازی ساختمان یکی از روش های موثر و تسهیل کننده حل مشکل مسکن در کشور خواهد بود.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با حضور در «کارخانه صنعتی ساختمان» متعلق به وزارت دفاع از بخش های مختلف این کارخانه بازدید نمود.
امیر آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این بازدید با عرضه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط وزارت دفاع در حوزه صنعتی ساختمان، اظهار داشت: هدف اجرای این طرح تولید ساختمان های پیش ساخته فلزی به روش نوین است که به منظور تسریع در تحقق اهداف مزبور قرارگاهی تحت عنوان «قرارگاه ساخت» در وزارت دفاع تشکیل شده تا با ایجاد ظرفیت های لازم مسیر پیشرفت فرآیند صنعتی سازی ساختمان را دنبال کند.
وی اضافه کرد: در این روش عمر ساختمان از ۲۵ تا ۳۰ سال به متوسط ۱۰۰ سال افزایش می یابد. همینطور ضمن افزایش عمل ساختمان در زلزله های با ریشتر بالا، سرعت ساخت ساختمان هم که الان به صورت متوسط ۳۶ ماه است به شش ماه کاسته می شود. ازاین رو اتخاذ سیاست توسعه صنعتی سازی ساختمان یکی از روش های موثر و تسهیل کننده حل مشکل مسکن در کشور خواهد بود.
وزیر دفاع با اشاره به اینکه وزارت دفاع قرار نیست به یک انبوه ساز ساختمان تبدیل گردد، اظهار نمود: هدف ما تأمین نیازهای نیروهای مسلح وحل مشکلات مردم در این حوزه می باشد، ازاین رو وزارت دفاع آمادگی دارد تکنولوژی و فناوری تولید صنعتی ساختمان را در اختیار نهادها و سازمان های مسئول کشوری قرار دهد.
امیر آشتیانی خاطرنشان کرد: ما این توانمندی را داریم با هر ظرفیتی که مورد تقاضا باشد این کارخانه را هر جایی راه اندازی کنیم؛ تکنولوژی و ماشین آلات مورد نیاز همگی بومی سازی شده و فرایند صنعتی سازی ساختمان از ایده تا محصول، امروز در وزارت دفاع صورت می گیرد.
وی همینطور ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک، ساخت مسکن صنعتی بعنوان یک فرهنگ در کشور نهادینه شود.
وزیر راه و شهرسازی هم در جریان این بازدید با تقدیر و تشکر از اقدامات وزارت دفاع در حوزه صنعتی سازی ساختمان، وزارت دفاع را پیشران و پیشرو در عرصه های مختلف ملی عنوان نمود.
رستم قاسمی پیشرفت و حرکت صنعتی سازی ساختمان توسط وزارت دفاع را پرارزش دانست و اظهار داشت: این مهم باید هر چه سریع تر در بخش های مختلف کشور پیاده سازی، اجرا و توسعه پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه صنعتی سازی ساختمان کاهش هزینه ساخت و به تبع آن کاهش هزینه خرید مسکن توسط مردم را به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: وزارت مسکن و شهرسازی برای پیشبرد و توسعه کارخانه صنعتی سازی ساختمان، اهتمام و تعامل هر چه بیشتر خویش را با وزارت دفاع افزایش خواهد داد.


منبع:

1400/08/29
20:51:15
0.0 / 5
327
تگهای خبر: توسعه , تولید , خانه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین