وزیر راه و شهرسازی در سفر به سوریه:

آخر جنگ در سوریه سرآغاز دوره جدید روابط اقتصادی تهران-دمشق است

آخر جنگ در سوریه سرآغاز دوره جدید روابط اقتصادی تهران-دمشق است به گزارش مرکز املاک وزیر راه و شهرسازی در بدو ورود به سوریه از عزم و اراده تهران و دمشق برای رسیدن به شراکت های واقعی اقتصادی و تجاری تاکید نمود.به گزارش مرکز املاک به نقل از صداوسیما، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی کشورمان که در رأس هیئت ارشد اقتصادی و سیاسی به سوریه سفر کرده است اظهار داشت: آخر جنگ در سوریه سرآغازی برای دوره جدید روابط اقتصادی دو کشور است، بخصوص این که ایران و سوریه طی سالهای جنگ تروریسم بین الملل در کنار یکدیگر بوده اند.
رستم قاسمی که ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را برعهده دارد، در مسافرت سه روزه خود به دمشق، مقرر است افزون بر دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه، با نخست وزیر و وزیران امور خارجه، اقتصاد، حمل و نقل، کار و مسکن و هم رئیس بانک مرکزی سوریه دیدار و گفتگو کند.
وزیر راه و شهرسازی کشورمان تاکید کرد: گفت وگوها در حوزه های مختلف همچون صنعتی، ساختمان و تأسیسات زیر ساختی خواهد بود.
وزیر اقتصاد سوریه: خواستار همکاری گسترده با ایران هستیم
سامر الخلیل وزیر اقتصاد سوریه هم که در فرودگاه دمشق از وزیر راه و شهرسازی استقبال کرد ضمن اشاره به پیوندهای ناگسستنی دو ملت و جانفشانی جوانان غیور ایرانی در خاک کشورش اظهار داشت: ما در سوریه خواستار همکاری گسترده ای با ایران هستیم.
وی اضافه کرد: امیدواریم که دیدارهای آقای رستمی و هیأت همراه با مقامات سوری منجر به توافقاتی برای رسیدن به شراکت های اقتصادی و تجاری میان دو طرف شود.


منبع:

1400/10/22
22:55:46
0.0 / 5
102
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین