مدیرعامل سازمان بنادراعلام آمادگی كرد؛

جذب نیروهای بومی در بنادر

جذب نیروهای بومی در بنادر مرکز املاک: مرکز املاک: مدیرعامل سازمان بنادراعلام آمادگی کرده است که با تأیید رییس سازمان اداری و استخدامی، نیروهای متخصص بومی در صنعت حمل و نقل دریایی کشور را جذب نماید.به گزارش مرکز املاک به نقل از سازمان بنادر؛ علی اکبر صفایی -مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی دریانوردی، مدتی پیش با انتقاد از قانون خدمات کشوری که در زمینه دریایی مشکلاتی را به وجود آورده است، اظهار داشته بود: این قانون درباره ی عموم تصویب شده اما حالا در زمینه تخصصی دریایی اعمال می شود. کشور ما که از شروع انقلاب پنج دانشگاه دریایی تصویب کرده که برای شرکت های دولتی و خصوصی نیرو تامین می کرد حالا با قانون خدمات کشوری با مشکل روبه رو شده است.
وی افزوده بود: کارشناسان دریایی باید یک سال آخر تحصیلات خودرا در دریا سپری کنند اما این کار برای دانشجو ۱۰ هزار دلار هزینه دارد که برای خانواده های آنها قابل پرداخت نیست و بنا بر این در زمینه نیروی دریانوردان ما با کمبود روبه رو شده ایم و این به مفهوم نابودی صنعت دریایی در ۲۰ سال آینده است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همین طور از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرده بود که در برنامه هفتم توسعه یا بودجه سال ۱۴۰۲ این تدبیر را داشته باشند تا دانشگاه های دریایی بتوانند با ظرفیت کامل دریانورد تربیت کنند، برای اینکه سالانه می توان ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر نیروی دریایی جذب کرد.
آمادگی سازمان بنادر برای جذب نیروی متخصص بومی در صنعت دریانوردی
در این راستا علی اکبر صفایی-مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی- روز گذشته اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی در اجرای سیاست های دولت سیزدهم و توسعه اقتصاد دریامحور و استفاده از ظرفیت های مناسب در زمینه دریایی برای تجارت خارجی و ارتباطات اقتصادی با کشورهای همسایه اقدام نموده و در ابعاد بین المللی نیز، این کار با جدیت در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: نگاه مردمی دولت به طرح هایی که می تواند توسعه اقتصاد محلی، اقتصاد شهرهای ساحلی و حتی اقتصاد تعدادی از استان هایی که پسکرانه استانهای ساحلی هستند را فراهم آورد، نیز در دست اجرا است و برای بنادر کوچک تا دهه فجر امسال خبرهایی خوبی خواهیم داشت.
براساس گزارش وزارت راه و شهرسازی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباب بهره گیری از نیروهای کارآمد و متخصص در بنادر شرق استان نیز اظهار داشت: ظرفیت هایی جدیدی که در دولت سیزدهم چه در زمینه دریا و بندری صورت می گیرد، تحولات بزرگی ایجاد خواهدنمود.
صفایی توضیح داد: در زمینه بنادر مسافری نیز پروژه هایی شروع شده و ۹ اسکله جدید در بنادر مسافری ایجاد خواهد شد و سازمان بنادر این آمادگی را دارد که با تأیید رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، نیروهای متخصص بومی در صنعت حمل و نقل دریایی کشور جذب و بکارگیری کند.

1401/09/05
20:10:07
0.0 / 5
287
تگهای خبر: استان , توسعه , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین