در گفتگو با مهر مطرح شد؛

ترمینال سلام به حج امسال نرسید، فرودگاه امام میزبان حجاج ۷ استان

ترمینال سلام به حج امسال نرسید، فرودگاه امام میزبان حجاج ۷ استان مركز املاك: معاون عملیات هوانوردی فرودگاه امام خمینی (ره) علت آماده نشدن ترمینال سلام این فرودگاه برای حج امسال را توقف عملیات اجرایی ساخت ترمینال به علت بارندگی های بهار عنوان نمود.علی رستمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره عملیات حج تمتع امسال از فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: نخستین گروه حجاج از چهارشنبه ۲۷ تیرماه از این فرودگاه به جده اعزام می شوند كه نخستین پرواز ساعت ۷: ۱۰ بامداد انجام می گردد.
وی افزود: پروازهای رفت حجاج تا ۲۴ مرداد ادامه خواهد داشت. حجاج در این مدت با ۹۳ پرواز به سرزمین وحی منتقل می شوند كه از این تعداد ۶۵ پرواز را ایران ایر و ۲۸ پرواز را ایرلاین سعودی انجام خواهد داد.
به گفته معاون عملیات هوانوردی فرودگاه امام خمینی: ۲۵ هزار و ۲۵۰ نفر در عملیات رفت حجاج از فرودگاه امام خمینی به عربستان پرواز خواهند داشت. ۱۶ هزار و ۲۲۵ نفر را ایران ایر منتقل می كند و ۹ هزار نفر با استفاده از ایرلاین سعودی به این كشور سفر خواهند كرد.
رستمی با اشاره به اینكه ۷ استان در مجموع با زوار استان تهران از فرودگاه امام خمینی به عربستان اعزام می شوند، اظهارداشت: پروازهای برگشت هم از سوم شهریور ۹۷ آغاز می گردد و تا ۲۴ شهریورماه ادامه می یابد.
وی تصریح كرد: فرودگاه امام خمینی در پروازهای برگشت پذیرای ۲۶ هزار و ۹۷۰ نفر از حجاج خواهد بود كه از این تعداد ۱۷ هزار و ۸۲۰ نفر را ایران ایر به تهران منتقل خواهد نمود و ۹ هزار و ۱۵۰ نفر را ایرلاین سعودی جابجا می كند.
عضو هیئت مدیره فرودگاه امام خمینی (ره) با اشاره به اینكه ترمینال یك این فرودگاه كل عملیات پروازهای حج در راه رفت و برگشت را بر عهده دارد، اضافه كرد: بخشی از ترمینال جداسازی و برای حجاج اختصاص داده شده است كه در این بخش از فرودگاه تدابیر و امكانات ویژه ای برای حجاج در نظر گرفته شده است.
وی درباره علت نرسیدن ترمینال سلام به عملیات پروازهای حج تمتع امسال خاطرنشان كرد: عملیات اجرایی احداث ترمینال سلام قدری با كندی انجام شد چون كه در زمستان سال قبل و بهار امسال بارندگی زیادی در محل استقرار این ترمینال صورت گرفت كه سبب توقف ساخت و ساز این ترمینال شده بود. به گونه ای كه یك روز در بین در بهار امسال در فرودگاه امام خمینی بارندگی داشتیم.

1397/04/23
00:00:51
5.0 / 5
2193
تگهای خبر: استان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین