نادعلی در بازدیدهای چهارشنبه های فرهنگی در منطقه ۳ مطرح كرد؛

لزوم پیوست فرهنگی در اجرای پروژه های شهری

لزوم پیوست فرهنگی در اجرای پروژه های شهری به گزارش مرکز املاک، سخنگو و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در ادامه سلسله بازدیدهای طرح «چهارشنبه های فرهنگی» از زورخانه قمر بنی هاشم(ع) در ده ونک بازدید کرد و در حاشیه این بازدید ضمن تاکید بر پشتیبانی از پروژه های ورزشی، اظهار داشت: باید از ظرفیت های فرهنگی و ورزشی در شهر استفاده نمود./ تدوین قوانین جهت برای سراهای محلات/ توجه ویژه به فرهنگ ایرانی_اسلامی در ساخت آرامگاه شهدا

به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، علیرضا نادعلی

وی ادامه داد: قسمتی از هویت اصلی شهر تهران تکیه بر موضوعات جوانمردی است شکل گیری این مساله در ورزش های زورخانه ای شکل بیشتری دارد؛ در شمال شهر تهران و در منطقه سه شهرداری پایتخت اصالت ورزش باستانی وجود دارد و جوانان در این مکان جوانمردی را می آموزند؛ شهرداری تهران بخصوص سازمان ورزش شهرداری تهران تمام تلاش خودرا در جهت کمک رسانی به ورزش های باستانی انجام خواهد.
نادعلی در ادامه اظهار داشت: کمک به مکانهای فرهنگی مانند مساجد؛ هیات ها و حتی زورخانه ها می تواند جهت استفاده از ظرفیت اجتماعی و بالا بردن مشارکت اجتماعی مفید باشد.
به دنبال رفع موانع فرهنگی و اجتماعی در شهر تهران هستیم

در ادامه نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی از باشگاه تیراندازی سئول بازدید کرد و در حاشیه این بازدید با تاکید بر استفاده از ظرفیت اماکن ورزشی شهر تهران اظهار نمود: اماکن ورزشی شهرداری تهران رقم ها و تعرفه ای زیر قیمت روز دارد؛ به همین دلیل مشکلاتی رخ می دهد و نمی توان مربی های زیادی را در این اماکن استخدام کرد.

وی ادامه داد: این مساله نیازمند تحول است که کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به همراه سازمان ورزش بصورت جدی دنبال حل این مشکلات است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: باید مجموعه های ورزشی سطح بندی شود و چگونگی اداره اماکن ورزشی بصورت کامل و جامع مشخص شود که در دست مناطق باشد یا سازمان ورزش باشد؛ لایحه ای دراین زمینه در دست تهیه است که به زودی به صحن شورا می آید.
وی اظهار داشت: به دنبال رفع موانع فرهنگی و اجتماعی در شهر تهران هستیم.
نقش ورزشگاه آرارات در ظرفیت سرانه ورزشی پایتخت

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه ضمن بازدید از مجموعه ورزشی آرارات در منطقه سه و ادای احترام به شهدای ارامنه اظهار نمود: شهرداری تهران وظیفه دارد به همه شهروندان تهرانی خدمات عرضه نماید و شهروندان ارامنه تهرانی نیز از این قاعده استثنا نیست.

وی ادامه داد: مجموعه آرارات در منطقه سه ظرفیت خوبی در حوزه ورزشی به این منطقه اضافه کرده است؛ این مجموعه مشکل مخازن آب داشته است که شهرداری تهران بصورت جدی پیگیر حل این مشکل بوده است.
نادعلی افزود: کف سالن های چند منظوره مجموعه آرارات از طرف شهرداری تهران مورد رسیدگی قرار گرفته است و از مهر ماه قابل بهره برداری خواهد بود؛ از طرف دیگر رسیدگی به استخر این مجموعه با مشارکت بخش خصوصی و مدیریت شهری تهران و وزارت ورزش و جوانان از دیگر مطالبی است که مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

لزوم تسریع در احیا مسجد «المتقین» در منطقه ۳
مسجد «المتقین» مکان بعدی بود که سخنگو و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از آن بازدید کرد؛ نادعلی در این بازدید بر لزوم تسریع پروسه عملیات ساخت این مسجد اصرار کرد.

لزوم توجه به سراهای محلات

نادعلی در ادامه در سرای محله دروس ضمن بازدید از بخش های مختلف این مجموعه اظهار داشت: موضوع توجه به سراهای محلات همچون مطالبی است که باید بصورت جدی دنبال شود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در مورد رسیدگی به فعالیت سراهای محلات نیز اضافه کرد: سراهای محلات جهت استفاده از ظرفیت مردمی در حوزه فرهنگی و اجتماعی ساخته شد؛ اما از یک زمانی به بعد سراهای محلات از راه اصلی خود خارج شدند که در شورای اسلامی شهر تهران برای مدیریت سراهای محلات درحال تدوین قوانین جدیدی هستیم تا مجدداً از ظرفیت مردمی در محلات استفاده گردد البته نظارت بر اجرای این قوانین نیز از اهمیت ویژه ای برخوردارست که پیگیر آن نیز خواهیم بود.
حضور در گلزار شهدای پاسداران و دیدار با خانواده شهید

نادعلی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با حضور در گلزار شهدای پاسداران ضمن ادای احترام به مقام شهدا اظهار نمود: بناهایی که به عنوان یادبود و آرامگاه شهدا ایجاد می شود باید با رویکرد اسلامی و انقلابی و هنر ایرانی باشد.
وی ادامه داد: باید توجه داشت که باید از الگوهای اسلامی در ساخت آرامگاه های شهدا بصورت ویژه استفاده گردد.

دیدار با معاونان منطقه ۳
در ادامه طرح چهارشنبه های فرهنگی نادعلی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهردار منطقه با معاونان منطقه ۳ شهرداری تهران نشست برگزار کرد.

در این جلسه نقطه نظرات در حوزه فعالیت فرهنگی در منطقه عنوان شد و بیشتر به موضوعات حفظ سرانه فضای ورزشی در منطقه و رسیدگی به لطمه های اجتماعی اشاره شد.

نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران همین طور بر لزوم پیوست فرهنگی در اجرای پروژه های منطقه سه اصرار کرد.

دیدار با نخبگان و فعالان فرهنگی منطقه ۳
در ادامه طرح چهارشنبه های فرهنگی علیرضا نادعلی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با نخبگان و فعالان فرهنگی منطقه ۳ ملاقات و گفتگو کرد؛ در حاشیه این دیدار نادعلی اظهار نمود: نکته مهمی که در این جلسات رخ داد حس هم افزایی چه تفکری و چه از نظر عملی بود که نکته مثبتی است که بنده به عنوان نماینده مردم به این نوع نشست ها به این نوع جلسات هم اندیشی نیاز دارم؛ شهرداری منطقه سه یک مدیریت شهری فرهنگی است.

نادعلی با اشاره به جلسه نخبگان و فعالان فرهنگی اظهار نمود: اتصالات مهم و مناسب بین مساجد و سراهای محله در منطقه سه دیده می شد.
دیدار مردمی در «مسجد قبا»

در آخر بازدید چهارشنبه های فرهنگی نادعلی به همراه حمیدرضا جوانب شهردار منطقه سه در مسجد قبا منطقه حضور پیدا کردند.

توجه ویژه به موضوعات فرهنگی و استفاده از ظرفیت مردمی در مدیریت محلات؛ مقابله با سگ گردانی همچون درخواست های مردمی در منطقه ۳ بود.

همین طور نادعلی در ادامه اظهار نمود: موضوع مسجد محوری همچون مطالبی است که بصورت جدی دنبال خواهیم کرد.

لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان فرهنگی در منطقه

در آخر حمید جوانی شهردار منطقه سه بیان کرد: طرح چهارشنبه های فرهنگی به رشد و توسعه فرهنگی کمک می نماید.

بنا براعلام دفتر این عضو شورای شهر، وی ادامه داد: نکاتی در چهارشنبه های فرهنگی عنوان شد که با دقت در منطقه سه اجرائی خواهیم کرد؛ همین طور باید از ظرفیت نخبگان و فعالان فرهنگی در منطقه استفاده نمائیم که این اتفاق در حال انجام می باشد.

منبع:

1401/05/27
13:29:49
0.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین