پیش بینی عبور بیش از ۴میلیون زائر اربعین بوسیله مرزهای زمینی

پیش بینی عبور بیش از ۴میلیون زائر اربعین بوسیله مرزهای زمینی مرکز املاک: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از پیش بینی حضور بیش از 4 میلیون و 90 هزار زائر بوسیله مرزهای زمینی در مراسم پیاده روی اربعین امسال آگاهی داد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، داریوش امانی رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، اظهار داشت: پیش بینی ها از حضور بیش از چهار میلیون و ۹۰ هزار زائر بوسیله مرزهای زمینی در مراسم باشکوه پیاده روی اربعین امسال حکایت دارد.
وی اضافه کرد: برمبنای مدلهای پیش بینی طبق داده های دریافتی از سامانه های هوشمند مرکز مدیریت راه های کشور، از مجموع این تعداد زائر، سهم تردد از پایانه مرزی مهران ۴۵، شلمچه ۲۶، خسروی ۱۵، چذابه ۹.۵ و باشماق و تمرچین به ترتیب ۲ و ۲.۵ درصد خواهد بود.
امانی با اشاره به اینکه پیش بینی های یاد شده با فرض ۲۴ ساعته بودن مرز خسروی صورت گرفته، اضافه کرد: چنانچه مدت فعالیت مرز خسروی به ۱۲ ساعت کم شود، تمایل زوار به مرز مهران افرایش خواهد یافت.
وی اوج زمان رفت را پنجشنبه تا شنبه (۱۰ تا ۱۲ صفر) و روز اوج برگشت را شنبه تا دوشنبه (۱۹ تا ۲۱ صفر) عنوان نمود و اضافه کرد: تعداد ناوگان اتوبوس مورد نیاز برای روز اوج موج رفت برای کل مرزها ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس و برای روز اوج برگشت ۴۹۰۰ دستگاه اتوبوس است که از این تعداد بیش از ۷۰ درصد ناوگان اتوبوس مربوط به مرز مهران و خسروی خواهد بود.
معاون وزیر راه درباب پیش بینی پارکینگ نیز اظهار داشت: پارکینگ مورد نیاز در این ایام برای مرز مهران حدود ۱۴۰ هزار وسیله نقلیه، مرز شلمچه ۹۷ هزار و مرز چذابه ۲۱ هزار وسیله نقلیه پیش بینی می شود.
امانی با اشاره به اینکه باتوجه به متوسط ۲.۵ روزه فاصله رفت و برگشت ناوگان اتوبوسی از مرز به مبادی و بالعکس، در سه روز اوج برگشت (اربعین و روز قبل و پس از آن) حدود ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس فعال برای جابه جایی زوار از مرزهای شش گانه مورد نیاز است، اضافه کرد: انتظار می رود در مجموع ۷۲ درصد ناوگان در مرز مهران و خسروی، ۲۱ درصد در شلمچه، ۵ درصد چذابه و باشماق و ۲ درصد تمرچین مورد نیاز باشد.
وی اظهار داشت: پیش بینی می شود ۷۴ درصد کل زوار اربعین امسال مربوط به ۱۰ استان تهران، خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان، قم، فارس، البرز، آذربایجان شرقی، کرمان و مازندران باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی سهم ۳۷ درصدی دو استان تهران و اصفهان در تقاضای ناوگان اتوبوس را از نکات مهم و قابل توجه در امر مدیریت ناوگان ذکر کرد و اضافه کرد: بیشترین سهم زوار ناوگان اتوبوسی در سفرهای برگشت مربوط به استانهای تهران، اصفهان، خوزستان، قم، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی است، بطوریکه هشت استان فوق، ۷۱ درصد از سهم زوار ناوگان اتوبوسی را تشکیل می دهد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره کرد: باتوجه به تجربه سنوات قبل درباب ورود زوار خروجی از مرزهای شلمچه و چذابه از مرز مهران به سبب مسافت زیاد و هزینه بالای حمل و نقل در کشور عراق، لازم است تمهیدات لازم برای توزیع مناسب زوار از مرزهای یاد شده و پیش گیری از تجمع زوار صورت گیرد.

1403/04/19
14:42:57
0.0 / 5
109
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین