تطبیق بیشتر ضوابط شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت

تطبیق بیشتر ضوابط شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت به گزارش مركز املاك به منظور افزایش كیفیت زندگی افراد دارای معلولیت در شهر تهران، ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری در این حوزه كامل تر شد و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این حوزه ای ابلاغیه ای را صادر كرد.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا عبدالرضا گلپایگانی ویرایش نهایی مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت را ابلاغ نمود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در اینباره اظهار داشت: بدیهی است رعایت مفاد مصوبه در كلیه مراحل نظارت، اجرا، بهره برداری و نگهداری تمامی پروژه های عمرانی و اجرایی الزامی است.

گلپایگانی اضافه كرد: بر طبق این مصوبه صدور كلیه گواهی های ساختمانی راه اندازی، بازسازی و آخر كار برای تمامی ساختمان های با كاربری عمومی همچون مجتمع های مسكونی، تجاری، اداری، درمانی و آموزشی، مشروط به رعایت ضوابط این مصوبه است.

وی اضافه كرد: ضوابط ابلاغی تكمیل شده ضوابط مصوب شده سال ۱۳۷۸ است كه در ویرایش سال ۹۸ به شكل كامل تر و جامع تری به موضوعات پرداخته شده است.

گلپایگانی در ادامه اظهار داشت: بر مبنای ضوابط جدید به موضوعات خاص توجه بیشتری شده بگونه ای كه مواردی چون پیاده روها، پاركینگ های عمومی، ایستگاه های حمل و نقل عمومی، تجهیزات مبلمان شهری، سرویس های بهداشتی هر كدام ضوابط مخصوص به خویش را دارند.

وی اضافه كرد: درباره موضوعات عمومی هم ویرایش جدید، مواردی چون طراحی و مناسب سازی ساختمان های عمومی را به تفكیك در نظر گرفته است كه بر این اساس ساختمان های تجاری، مساجد، مراكز بهداشتی و درمانی، رستوران ها و چایخانه ها، هتل ها وكتابخانه ها همگی به تفكیك ضوابط خاص خویش را خواهند داشت.

گلپایگانی با اشاره به اینكه نقطه قوت ضوابط جدید تفكیك كردن ضوابط خاص هر كاربری بوده است، اظهار داشت: هدف جامع بودن ضوابط جدید است تا به این شكل افراد دارای معلولیت در همه مكان های شهری بتوانند به راحتی زندگی كنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، این مصوبه به معاونان شهردار تهران، شهرداران مناطق ۲۲گانه، مدیران كل ستادی شهرداری تهران و مدیران عامل سازمان ها و شركت های وابسته و مرتبط شهرداری تهران ابلاغ گردید.
1398/12/14
22:25:52
5.0 / 5
3178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین