انتقال ۴۵۰۰ موتورسیكلت توقیفی ۱۰ سال قبل به راهور

انتقال ۴۵۰۰ موتورسیكلت توقیفی ۱۰ سال قبل به راهور به گزارش مركز املاك معاون فنی و مهندسی ترافیك شهرداری تهران از هوشمندسازی 32 هزار فضای پارك حاشیه ای اطلاع داد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، وحید سرلک درباب اجرای طرح پارک حاشیه هوشمند در چهار منطقه ۶، ۷، ۱۱ و ۱۲ با اعلان اینکه ساماندهی پارک حاشیه ای اتفاق جدیدی نیست و قبل از این توسط پارکبان و پارکومتر کنترل می شد اما حالا روش مدیریت پارک حاشیه ای تغییر کرده و هوشمند شده است، اظهار داشت: ساماندهی پارک حاشیه ای به صورت هوشمند در منطقه ۲ مدت هاست که اجرایی شده و حالا بعد از احصای مشکلات و برطرف نمودن آنها در نظر داریم در چهار منطقه دیگر این طرح را اجرایی نماییم.
وی با اعلان اینکه لازم است که شهروندان یک بار اطلاعات خودروی خودرا در سامانه تهران من ثبت کنند، اظهار داشت: البته خیلی از تهرانی ها اطلاعات خودروی خودرا قبل از این برای دریافت خدمات دیگر ثبت کرده اند.
سرلک با اعلان اینکه مدت توقف در این طرح توسط خودرو های هوشمند که دوربین دارند محاسبه شده و برای شهروندان پیامک می شود، اظهار داشت: اگر حساب شهروندی افراد شارژ نباشد این مبلغ بعنوان عوارض در حساب کاربری آنها ثبت می شود اما این افراد جریمه نمی شوند.
وی ادامه داد: البته اگر شهروندان در محل های غیرمجاز همچون ایستگاه اتوبوس، محل های توقف ممنوع و در راه عابر پیاده توقف کنند حتما توسط پلیس جریمه می شوند.
معاون فنی و مهندسی ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه تا هشت ماه آینده این طرح در چهار منطقه ۶، ۷، ۱۱ و ۱۲ اجرایی می شود، اظهار داشت: البته اجرای این طرح فازبندی شده است به شکلی که تا اواخر خردادماه ۱۰ هزار جای پارک در منطقه ۶ و به همین ترتیب پس از آن در منطقه ۷ و بعد از آن در مناطق دیگر اجرایی می شود.
سرلک در ادامه با اعلان اینکه این طرح در معابر اصلی و معابری که درصد کاربری تجاری آن بیشتر باشد اجرا می شود، اظهار داشت: پارک حاشیه ای، محل پارک کوتاه مدت است و افراد نمی توانند از بامداد تا شب کنار خیابان خودروی خودرا پارک کنند و در این طرح این فضاها که به صورت اختصاصی توسط افراد اشغال می شود نیز ساماندهی می شود، چونکه گاهی دیده شده یا افراد خودرویشان را برای مدت طولانی در یک فضا پارک می کنند و یا اگر خودرو ندارند جلوی خانه یا مغازه شان را می بندند اما دقت داشته باشید که فضای خیابان متعلق به همه مردم شهر است.
وی در مورد ابزارهای نظارتی نیز با تاکید بر اینکه این طرح با همکاری پلیس راهور اجرایی می شود، اظهار داشت: دوربین های کنترلی نیز بر حسن اجرای این طرح نظارت می کنند.
سرلک که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، درباب ترخیص موتورسیکلت ها اظهار داشت: بتازگی حدود ۴۵۰۰ موتورسیکلت توقیفی که حدود ۱۰ الی ۱۵ سال در پارکینگ های معاونت حمل و نقل مانده بود، تحویل پلیس راهور شد تا نسبت به تعیین تکلیف این موتورسیکلت ها اقدام گردد.
وی ادامه داد: این موتورها از پارکینگ معاونت حمل و نقل به پارکینگ پلیس منتقل شد تا بوسیله اقدامات قضایی که توسط پلیس صورت می گیرد تعیین تکلیف شوند اما این موتورها ترخیص نشده اند.1399/02/13
14:38:41
5.0 / 5
2909
تگهای خبر: ابزار , خانه , خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین