سخنگوی وزارت كشور مطرح كرد:

حمایت ویژه دولت از تبدیل پسماند به انرژی با ابلاغ قانون جدید

حمایت ویژه دولت از تبدیل پسماند به انرژی با ابلاغ قانون جدید مركز املاك: سخنگوی وزارت كشور از حمایت ویژه دولت از سرمایه گذاران بخش غیردولتی در ایجاد و بهره برداری از تاسیسات تبدیل پسماندهای عادی به انرژی با ابلاغ قانون جدید آگاهی داد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با قدردانی از تلاش و حمایت مجلس در به تصویب رساندن لایحه وزارت کشور و دولت در کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی اظهار نمود: این لایحه بعد از سیر مراحل قانونی روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه توسط ریاست محترم جمهور به وزارتخانه های کشور و نیرو، سازمان برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست در ۶ ماده ابلاغ گردید که می تواند کمک بزرگی در کاهش مخاطرات طبیعی ناشی از تولید پسماند در کشور داشته باشد.

ایشان سپس با تشویق فعالان محیط زیست و بخش های غیردولتی در مشارکت و فعالیت بیشتر در عرصه تبدیل پسماند به انرژی اضافه کرد: در قانون جدید مشوق های بسیار خوبی برای حضور پررنگ تر علاقه مندان و فعالان بخش غیردولتی برای ایجاد و بهره برداری از تاسیسات تبدیل پسماند عادی به انرژی پیش بینی شده است.

معاون هماهنگی وزارت کشور اشاره کرد: سرمایه گذاری در ایجاد و بهره برداری از تاسیسات تبدیل پسماند به انرژی معاف از پرداخت مالیات است.

سامانی تصریح کرد: همین طور بمنظور کمک به اجرای دقیق پروسه اصولی مدیریت پسماند، مالیات مستقیم کلیه کارهای در رابطه با مدیریت اجرایی پسماند شامل تفکیک از مبداء، جمع آوری، پردازش، بازیافت، تولید انرژی و دفع، با نرخ صفر محاسبه می شود.

معاون هماهنگی وزارت کشور با تاکید بر حمایت ویژه دولت از سرمایه گذاری بخش غیردولتی در ایجاد تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی اظهار داشت: در امتداد تسهیل، تشویق و توجیه سرمایه گذاری بخش غیردولتی در ایجاد و بهره برداری از تأسیسات تبدیل پسماند عادی به انرژی همچون زباله سوزی، گازی سازی، هاضم بی هوازی و گاز حاصل از محل های دفن و ساماندهی پسماندهای عادی در کشور نرخ خرید تضمینی برق حاصل از تاسیسات تبدیل پسماند به انرژی با پیشنهاد وزیران نیرو و کشور و تصویب شورای اقتصاد تعیین می شود.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سخنگوی وزارت کشور از تکلیف جدید بر شهرداری ها بمنظور پشتیبانی از این بخش آگاهی داد و اظهارکرد: دولت شهرداری ها را مکلف کرده است قسمتی از منابع مالی لازم جهت سرمایه گذاری بخش غیردولتی در ایجاد و بهره برداری از تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی را بعنوان هزینه ورودی متناسب با میزان پسماند تحویلی پرداخت کند و برای تحقق این امر ضمانت اجرایی مشخص کرده است.
منبع:

1399/02/17
14:38:03
5.0 / 5
2859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین