مدیركل امور اتباع و مهاجرین وزارت كشور خبر داد

درمان رایگان اتباع بیگانه مبتلا به كرونا مقیم ایران

درمان رایگان اتباع بیگانه مبتلا به كرونا مقیم ایران به گزارش مركز املاك مدیركل امور اتباع و مهاجرین وزارت كشور و دبیر كمیسیون ساماندهی اتباع خارجی با تشریح اقدامات و خدمات كشورمان به اتباع افغانستانی در زمینه مهار و كنترل شیوع بیماری كرونا اشاره كرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران، پیش گیری از اعمال هر گونه تبعیض در ارائه خدمات و مراقبتهای بهداشتی بین اتباع ایرانی و خارجی مقیم ایران است و در همین راستا، همه اتباع بیگانه مبتلا به كرونا به صورت رایگان در بیمارستانهای ایران درمان می شوند.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، مهدی محمودی با تاکید بر تداوم این کمکها بمنظور حفظ و مراقبت از سلامت عمومی اضافه کرد: ارائه خدمات و درمان رایگان اتباع بیگانه برمبنای مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دستورات موکد دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری صورت می گیرد.

دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی تصریح کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا در ابتدای اسفندماه تابحال انواع لوازم بهداشتی و درمانی نظیر مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش در بین اتباع افغانی مقیم ایران توزیع شده است.

محمودی افزود: در همین مدت، برای حدود ۶ هزار خانوار از ساکنان خارجی مهمانشهرهای ایران انواع کیت های حفاظت شخصی شامل ماسک، عینک، دستکش و لباس ایزوله، تجهیزات بهداشتی نظیر صابون مایع، ژل ضدعفونی کننده و دارو و کمکهای نقدی و معیشتی تامین و پرداخت شده است. همین طور بطور مداوم از مهمانشهرها و اردوگاههای مراقبتی، سرکشی به عمل می آید و تست تب سنجی از آنها انجام می شود.

وی اظهار داشت: اقدامات بشردوستانه و موثر ایران در درمان اتباع خارجی مبتلا به کرونا باعث شده است وزارت خارجه افغانستان تابحال در چند نوبت از جمهوری اسلامی ایران و استانداری های مجاور مرزهای شرقی کشور قدردانی کند.

بر طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمودی اضافه کرد: مراتب قدردانی آقای حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان از جمهوری اسلامی ایران، به سبب اقدامات بشر دوستانه و همکاریهای همه جانبه استانداران خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و سمنان و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در زمینه ارائه تسهیلات لازم، رسیدگی های بهداشتی و غذایی و درمان پناهندگان و اتباع افغانستانی مقیم ایران مبتلا به بیماری کرونا در یادداشت های سرکنسولگری های افغانستان در استانهای خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان و بوسیله دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه دریافت شده است.

منبع:

1399/02/27
23:40:17
5.0 / 5
2223
تگهای خبر: استان , تسهیلات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین