جهانگیری در جلسه ترخیص كالاهای اساسی مطرح كرد؛

تاكید بر تسریع ترخیص كالاهای ضروری از بنادر كشور

تاكید بر تسریع ترخیص كالاهای ضروری از بنادر كشور به گزارش مركز املاك معاون اول رئیس جمهور بر تخصیص ارز و فراهم كردن شرایط ترخیص سریعتر كالاهای ضروری از بنادر كشور تاكید نمود.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، معاون اول رئیس جمهور بر تخصیص ارز و فراهم کردن شرایط ترخیص سریع تر کالاهای ضروری از بنادر کشور تصریح کرد.
اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در جلسه ترخیص کالاهای اساسی و نهاده های دامی از بنادر کشور، ضمن تاکید بر تخصیص ارز مورد نیاز برای ترخیص کالاهای اساسی مورد نیاز کشور، دستگاه های مرتبط را ملزم به فراهم ساختن شرایط برای واردات سریع تر این کالاها از بنادر کرد.
در این جلسه که با حضور وزرای جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور و معاونان دستگاه های مربوطه برگزار شد، پیرامون نحوه اختصاص ارز جهت ترخیص نهاده های دامی از بنادر کشور و هم اتخاذ راهکارهایی جهت خرید کالاهای ضروری مورد نیاز کشور بحث و تبادل نظر شد.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و رئیس کل گمرک کشور هم در این نشست به طور جداگانه گزارش هایی در مورد آمار شناورهای حامل و در حال تخلیه کالاهای اساسی و میزان ذخایر این کالاها در انبارهای بنادر جنوبی وشمالی کشور عرضه کردند. بر طبق این گزارش ها بیشتر از سه میلیون و ۹۵ هزار تن کالاهای اساسی و بیشتر از سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالاهای غیر اساسی در بنادر کشور وجود دارد.
در این گزارش ها با اشاره به نیاز کشور به کالاهای اساسی شامل گندم، جو، ذرت، دانه های روغنی، کنجاله، شکر، برنج و روغن خوراکی اشاره و راهکارهایی برای تأمین ارز مورد نیازجهت ترخیص عرضه شد.

1399/04/03
16:16:41
5.0 / 5
2785
تگهای خبر: خرید , دستگاه , شهرسازی , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین