وزیر راه مطرح كرد:

كوشش برای متوقف نشدن حركت سازندگی

كوشش برای متوقف نشدن حركت سازندگی وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر اینكه تمام تلاش ما این است كه حركت سازندگی متوقف نشود، اظهار داشت: اولویت ما در لرستان اجرای طرح ابرار است كه بیشترین سهم را به الیگودرز اختصاص داده ایم.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، محمد اسلامی روز چهارشنبه در جلسه بررسی وضعیت پروژه های راه و شهرسازی شهرستان الیگودرز با اشاره به اینکه دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع) را تبریک می گویم، تصریح کرد: خوشبختانه نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شده است، در بودجه ۱۴۰۰ اعتبارات همه پروژه هایی که مطرح نمودند را لحاظ می کند.
وی با اشاره به اینکه بودجه دست کمیسیون است، دست دولت که نیست، خاطرنشان کرد: ما بعنوان وزارتخانه که نمی توانیم خلق بودجه نماییم، یک ردیف داریم، یک تخصیص از خزانه، تمام تلاش و هم و غم ما این است که حرکت سازندگی متوقف نشود، چرخ پیشرفت کشور کُند نشود و به توازن و عدالت منطقه ای هم توجه می نماییم.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه کُل روکش آسفالت راه های کشور را پایش و تصویربرداری کرده ایم و می دانیم در کدام قسمت وضعیت آسفالت راه های اصلی و فرعی چگونه است، اضافه کرد: یک دوره پر تراکم سیل و صدمه های متأثر از برف و یخ زمستانه را سال قبل پشت سر گذاشتیم.
اسلامی افزود: در سیل برآورد خسارات به راه ها ۵۵۰۰ میلیارد بود، تخصیص اول این خسارات که نصف آن ملی و نصف دیگرش استانی بوده ۱۵۰۰ میلیارد است که تنها ۹۰۰ میلیارد اعتبار برای پروژه پلدختر- خرم آباد متعهد شده ایم.
وی تصریح کرد: در سیل ۱۲ هزار کیلومتر راه و ۷۰۰ پل صدمه دیده داشتیم.
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه طرح ابرار (اقدام برای راه های اولویت دار روستایی) را تهیه کرده ایم، شاخصهای توسعه و برخورداری را بارگذاری کرده ایم و اولویت ما در لرستان همین مبحث است، تصریح کرد: الیگودرز برای ما اولویت است و در طرح «ابرار» هم بیشترین سهم را برای آن گذاشته ایم.
اسلامی با اشاره به اینکه هم خودم آگاه هستم و هم از زمانی که در وزارتخانه بوده ام ۱۰ تا نماینده ویژه به منطقه فرستاده ام و اشراف داریم بر مشکلات، خاطرنشان کرد: تا آخر سال و تا پیش از آغاز فصل سرما مهم ترین اولویت ما در شهرستان الیگودرز برخی پروژه ها همچون سه راهی شول آباد است.
وی اضافه کرد: در مورد محور بزنوید- امامزاده محمد بن حسن، ۳۰ کیلومتر شن ریزی و ۱۰ کیلومتر آسفالت خواهد شد، در ارتباط با محور خان آباد هم ۱۰ کیلومتر تعریض و آسفالت انجام می شود.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اختصاص زمین مورد نیاز طرح گردشگری سد حوضیان در شورایعالی شهرسازی و معماری مصوب شده و زمین مورد نیاز واگذار می شود.

1399/04/13
12:25:26
5.0 / 5
2453
تگهای خبر: استان , توسعه , خانه , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین