مدیرعامل راه آهن شهری تهران و حومه خبر داد

اتصال خط 10 مترو با خط 7 در میدان كتاب

اتصال خط 10 مترو با خط 7 در میدان كتاب به گزارش مركز املاك مدیرعامل راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از اتصال خط 10 مترو به خط 7 در میدان كتاب آگاهی داد و اضافه كرد: حفاری تونل خط 10 نیز از همین محل اغاز خواهد شد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، علی امام در مراسم انعقاد تفاهمنامه مشارکت میان منطقه ۲۲ شهرداری تهران و شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، اظهار داشت: حدود یک سال قبل که هنوز طرح جامع حمل و نقل ریلی تصویب نشده در مرحله پروسه نهایی سازی و ستاندن مصوبات شورای ترافیک استان تهران و شورای عالی ترافیک کشور بود، شهردار منطقه ۲۲ پیش قدم شد تا سرمایه گذاران فعال در منطقه را گرد هم جمع کند و با آنها مذاکره داشته باشد.
وی با اعلان اینکه منطقه ۲۲ بعنوان تازه ترین منطقه شهر تهران شناخته می شود و هنوز سرانه های خدماتی و ترافیکی تکمیلی ندارد، اضافه کرد: سال های گذشته اقدامات بسیاری برای ارائه خدمات به ساکنان منطقه انجام شده، اما همچنان جا دارد که کارهای دیگر و بیشتری به خصوص در بخش حمل و نقل عمومی صورت پذیرد.
امام در ادامه به کوشش شهردار منطقه ۲۲ برای پیگیری موضوع ساخت خط ۱۰ مترو تهران اشاره نمود و اضافه کرد: با همت شهردار منطقه ۲۲ و پیگیری مجدانه عوامل شهرداری منطقه، شرکت مترو تهران امیدوار شد تا اجرای یکی از خطوط چهارگانه جدید یعنی خط ۱۰ مترو را هرچه سریع تر آغاز کند. امید است که باتوجه به محودیت های منابع مالی برای ساخت خطوط جدید مترو، با مساعدت و پتانسیل های منطقه ۲۲ ساخت خط جدید مترو در اولویت قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با اعلان اینکه موضوعات مالی و تامین مالی از ابتدا مورد تاکید شهردار منطقه ۲۲ بوده، اشاره کرد: خط جدیدی که مقرر است آغاز شود باید در یک نقطه به خطوط درحال بهره برداری اتصال داشته باشد تا سرویس دهی جابه جایی در خطوط وجود داشته باشد؛ برای این اتصال چهار گزینه خط وجود داشت. در نهایت خط ۷ مترو تهران در نقطه میدان کتاب انتخاب و حفاری تونل نیز از همین نقطه آغاز خواهد شد.
منبع:

1399/05/08
21:38:27
5.0 / 5
1817
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین