خروج نفرآباد از فریز

خروج نفرآباد از فریز به گزارش مركز املاك مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران اعلام نمود: طرح تفصیلی ویژه نفرآباد بعد از تصویب در كمیسیون ماده پنج، با اقدامات شهرداری برای الگوسازی دو پروژه نمونه مسكن و سه پروژه فضای شهری مبتنی بر الگوی معماری ایرانی اسلامی وارد مرحله اجرا می گردد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، کاوه حاجی علی اکبری با اشاره به طرح تفصیلی ویژه نفرآباد شهرری اظهار داشت: این طرح فراتر از طرح تفصیلی است؛ در واقع یک طراحی شهری برای نفرآباد انجام شده که در آن سعی شده زمینه های تاریخی و هویتی این محله، مجاورت با حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و نیازهایی که ساکنین آن برای یک زندگی باکیفیت دارند به صورت توأمان مورد توجه قرار گیرد و شرایطی را فراهم آورد که مردم بتوانند متناسب با الگوی زندگی خود پروانه ساخت بگیرند و نوسازی را انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه این طرح مبتنی بر الگوهای معماری ایرانی اسلامی طراحی شده، اضافه کرد: طرح جدید باید از راه اداره کل شهرسازی به کمیسیون ماده پنج ارسال شود تا در آن کمیسیون به تصویب برسد.
حاجی علی اکبری افزود: برنامه ای که برای نفر آباد در نظر گرفته شده این است که با عنایت به این که شهرداری در آنجا زمین هایی را به صورت تملک شده در اختیار دارد، در وهله نخست این پروژه را خود شهرداری انجام دهد و نوعی از الگوسازی را در آنجا اجرا نماید که مردم ترغیب و تشویق به اقدام برای نوسازی شوند.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه با اجرای طرح جدید، املاک این محله از حالت فریز خارج می شوند، افزود: دو پروژه مسکن نمونه و سه فضای شهری به صورت الگو در نظر گرفته شده که بعد از تصویب طرح در کمیسیون ماده ۵ اجرا می شود.
طبق گزارش سایت شهر، وی درباره زمان اجرای تصویب این طرح در کمیسیون ماده پنج خاطرنشان کرد: امیدوارم که تا آخر شهریور ماه این طرح در کمیسیون ماده پنج مصوب شود. پس از تصویب، یک دفتر تسهیلگری ویژه در محل دایر می شود و اقدامات لازم برای طرح های الگو از مهرماه آغاز خواهد شد.
منبع:

5.0 / 5
2002
1399/05/14
22:51:26
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین