معاون وزیر راه خبر داد

قرائت فرانسه از جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی مطابق گزارش ما بود

قرائت فرانسه از جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی مطابق گزارش ما بود رئیس سازمان هواپیمایی كشوری از قرائت اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی در فرانسه و مطابقت آن با گزارش نهایی این سازمان اطلاع داد.به گزارش مرکز املاک به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، رئیس این سازمان ضمن عرض تسلیت به خانواده جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای اکراینی در تهران، آخرین وضعیت رسیدگی به این سانحه و همینطور سانحه ناشی از ایجاد مزاحمت هواپیماهای نظامی آمریکایی برای هواپیمای مسافری ایران در سوریه را شرح داد.
خلبان دهقانی زنگنه، با اشاره به اینکه روند بررسی سانحه هواپیمای اکراینی در تطابق با استانداردهای ایکائو و مقررات ملی ادامه داشته و به پیشرفتهای خوبی رسیده، اضافه کرد: هدف از بررسی سانحه، کشف علل وقوع آن و عرضه سفارش ها با هدف جلوگیری از رخداد مجدد آن است.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا، جعبه های سیاه در لابراتوار فرانسه بازخوانی شده و سازمان امکان مشارکت و مشاهده فرآیند را برای تمامی کشورها و سازمان های ذینفع و علاقمند فراهم و صحت و حرفه ای بودن اقدامات سازمان در تطابق با استانداردهای ضمیمه ۱۳ کنوانسیون شیکاگو توسط نهادهای بین المللی ذی صلاح تأیید شده است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: اطلاعات جعبه های سیاه، تأیید کننده اطلاعاتی است که در گزارش پیشرفت تحقیقات سازمان انتشار یافته بود و برخی جزئیات مورد توجه عموم توسط مسئول بررسی سانحه در ایام آتی منتشر خواهد شد.
دهقانی زنگنه اظهار داشت: باید توجه داشت که هر نوع استفاده غیر در رابطه با اهداف ایمنی، شامل بهره برداری های سیاسی از فرآیند بررسی سانحه در تعارض با اهداف و اصول ایکائو و کشورهای متعاهد آن قرار دارد و باعث خواهد شد تا روند بررسی سانحه از روال تخصصی خود خارج شده و ایمنی حمل و نقل هوایی مورد مسامحه قرار گیرد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: با شناسایی نقاط قابل بهبود و شناخت دقیق زنجیره منجر به هدف قرار گرفتن هواپیمای اکراینی، تمهیدات اصلاحی قابل توجهی پیاده سازی شده و اطمینان از ایمنی فضای پروازی کشور برقرار شده است.
وی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری در تعامل نزدیک با شرکتهای معتبر استفاده کننده از فضای پروازی کشورمان، تحلیل های تخصصی از وضعیت ایمنی فضای پروازی را تهیه کرده که نشان دهنده برقراری ایمنی است و با کاهش محدودیت های ناشی از بیماری کرونا، این شرکتها پروازهای خویش را به ایران و بر فضای پروازی ایران آغاز خواهند کرد.
زنگنه در مورد ایجاد مزاحمت آمریکا برای هواپیمای مسافری ایرانی در فضای پروازی سوریه خاطرنشان کرد: مبحث به رئیس شورای ایکائو منتقل شده و ایشان هم برخی اقدامات را در این خصوص شروع کرده و مساله در دستور کار ایکائو قرار گرفته است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همینطور اضافه کرد: کشور سوریه بعنوان کشور محل وقوع این رخداد، تحقیقات سانحه را ذیل مبحث انکس ۱۳ ایکائو شروع کرده و نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری ایران بعنوان کشور ثبت کننده و بهره بردار هواپیما در این تحقیقات حضور دارند.
وی اضافه کرد: حضور امریکایی ها در منطقه یک عامل بی ثباتی و تهدید برای جریان حمل و نقل تجاری است و این حضور غیر قانونی به صورت مکرر سبب مداخله غیر مسئولانه در جریان ترافیک هوایی منطقه می شود و به دلیل تحمیلی بودن این حضور، هیچ یک از تمهیدات پیشبینی شده در جهت هماهنگی های نظامی، غیر نظامی توسط این نیروها به کار گرفته نمی گردد و این سبب کاهش قابل توجه سطح ایمنی هوانوردی در کشورهایی است که میزبان این نیروهای غیر مسئول هستند.


منبع:

1399/05/20
22:19:48
5.0 / 5
1666
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین