رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری بیرجند مطرح كرد؛

بیكاری رانندگان و اتوبوس هایی كه خوابیده اند

بیكاری رانندگان و اتوبوس هایی كه خوابیده اند به گزارش مركز املاك خراسان جنوبی رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند اظهار داشت: امسال به سبب شیوع كرونا، تعداد چهل راننده بیكار شده و برخی از اتوبوس ها نیز غیرفعال شده اند.


یدالله غلام پور درگفت وگو با ایسنا اظهار نمود: از اول فروردین ماه تا نیمه مردادماه امسال، یک میلیون و ۵۰ هزار و و ۳۵۸ نفر با وسایل حمل و نقل عمومی جابه جا شده اند.
وی ادامه داد: در زمان مشابه سال قبل ۳ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۷۰۲ نفر جابه جا شدند که معادل ۷۳.۴ درصد کاهش مسافر داشته ایم که دلیل اصلی آن، شیوع ویروس کرونا و عدم تردد مردم بوده است.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند بیان کرد: هم اکنون ۳۵ دستگاه اتوبوس در این ناوگان فعال می باشند که ۶۰ درصد از آنها بخش خصوصی و ۴۰ درصد ناوگان دولتی هستند.
غلام پور درباب تدابیر صورت گرفته برای جلوگیری از شیوع کرونا، اشاره کرد: در این راستا ضدعفونی و گندزدایی ناوگان اتوبوسرانی هر شب پس از اختتام شیفت کاری صورت می گیرد.
وی بیان کرد: در پایانه اتوبوسرانی ابوذر و آزادی نیز محلول های ضدعفونی کننده در دسترس رانندگان قرار گرفته و رانندگان ملزم هستند تا دستگیره ها و دستگاه های کارت بلیط الکترونیک را ضدعفونی کنند.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند اظهار داشت: طبق ابلاغیه ستاد ملی کرونا، در اتوبوس ها محل جای گیری مسافران علامت گذاری شده تا شهروندان رعایت نمایند.
غلام پور با اعلان اینکه بر طبق ابلاغیه، در هر اتوبوس، رانندگان نباید بیش از ظرفیت حداقل ۲۰ نفر سوار کنند، اضافه کرد: مردم نیز باید رعایت کرده و با فاصله در اتوبوس قرار گیرند.
وی ادامه داد: با انتشار ویروس کرونا، اساسا تعداد اتوبوس ها کم شده اند و از ۹۰ دستگاه به ۳۵ دستگاه کاهش پیدا کرده اند.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند با اعلان اینکه اتوبوس ها شیفت بندی شده اند، اشاره کرد: با کاهش تعداد مسافران، زمان کاری هر راننده را تغییر دادیم و شیفت بندی کرده ایم تا راننده ای بیکار نشود.
غلام پور بیان کرد: راننده ای که در شرایط عادی، هر روزه کار می کرده، حالا ۲۰ روز در ماه فعالیت دارد و این موجب بیکاری این افراد در برخی از روزهای ماه شده است.
وی اظهار نمود: قراردادی در سال قبل برای بکارگیری تعدادی راننده از یک شرکت منعقد کردیم که امسال به سبب شیوع ویروس کرونا و اینکه نیاز به این تعداد راننده نداشتیم، این قرارداد تمدید نشد که به این دلیل، ۴۰ راننده بیکار شدند.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند از زیان یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی ناوگان آگاهی داد و اظهار داشت: وام ۶ میلیون تومانی برای مشاغل لطمه دیده از کرونا به برخی از رانندگان تعلق گرفته است.
غلام پور بیان کرد: شهرداری و شورای شهر بیرجند نیز جداگانه هر ماه یک میلیون تومان کمک بلاعوض به این رانندگان اعطا کرده اند.
وی اظهار نمود: ۱۸ دستگاه اتوبوس جدید در اردیبهشت ماه سال قبل به ناوگان حمل و نقلی اضافه شده و الان عملا با این قیمت ها در توان ناوگان برای خرید اتوبوس جدید نیست و سیاست ها به سمت بازسازی اتوبوس ها است.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند بیان کرد: اتوبوسی که تا قبل از این، روزانه جابه جایی ۸۰۰ نفر مسافر را داشته، حالا ۲۰۰ مسافر جابه جا می کند.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند بیان کرد: به لحاظ کمی کمبود اتوبوس نداریم، حتی برخی از اتوبوس ها در ناوگان خوابیده اند.
غلام پور افزود: این سازمان وظایف خودرا درباب رعایت پروتکل های بهداشتی هر روزه انجام می دهد و بخش دیگر برعهده شهروندان است تا با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری ها، در امتداد حفظ سلامت خود و دیگران تلاش کنند.
وی اشاره کرد: شهروندان درصورت مشاهده تخلف در رعایت نکات بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی می توانند موارد را به حوزه بازرسی با شماره ۳۲۲۲۶۵۴۵ گزارش دهند.
منبع:

1399/05/22
22:09:56
5.0 / 5
1658
تگهای خبر: بازسازی , خرید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین