اتصال ۲ ایستگاه آتش نشانی به سامانه اخطار سریع زلزله

اتصال ۲ ایستگاه آتش نشانی به سامانه اخطار سریع زلزله به گزارش مركز املاك رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برنامه ریزی اتصال پایلوت دو ایستگاه آتش نشانی به سامانه اخطار سریع زلزله اطلاع داد.


رضا کرمی محمدی در گفتگو با ایسنا، دراین باره اظهار داشت: استفاده از سامانه های اخطار سریع زلزله یکی از مواردی است که همواره از جانب سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران مورد تاکید قرار دارد. در همین راستا هم اقدامات مختلفی انجام شده و چندین دستگاه شتاب نگار هم خریداری و نصب شده است تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت آنها به محض وقوع لرزه های روی گسل ها و چند ثانیه پیش از رسیدن آن در محدوده شهر یکسری اقدامات نظیر قطع جریان گاز، باز شدن در ایستگاه های آتش نشانی، توقف قطارهای شهری و... را انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه این اقدام از افزایش خسارت های ثانویه زلزله جلوگیری کرده و منجر به افزایش سرعت امدادرسانی هم خواهد شد، گفـت: اگر تنها پنج ثانیه پیش از آنکه موج مخرب زلزله به محدوده شهر برسد بتوان در ایستگاه های آتش نشانی را باز کرد، آنوقت در صورت وقوع زلزله با قدرت تخریب، امکان خروج سریع خودرو های امدادی وجود خواهد داشت، اما در غیر اینصورت احتمال اینکه در به علت فشار زلزله گرفتار تخریب شده و دیگر باز نشود، وجود خواهد داشت.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: در همین راستا هم رایزنی ها و اقدامات مشترکی با سازمان آتش نشانی انجام شد و به تازگی هم در جریان بازدید تعدادی از مدیران و عوامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران از مرکز فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، با پیشنهاد آتش نشانی مقرر شد تا دو ایستگاه آتش نشانی به سامانه اخطار سریع زلزله بپیوندند.
به قول کرمی محمدی، مقرر شد ضمن ایجاد بسترها و زیرساخت های مورد نیاز از جانب سازمان آتش نشانی در نخستین قدم دو ایستگاه آتش نشانی شامل ستاد فرماندهی و یکی از ایستگاه های منطقه چهار به صورت پایلوت مورد تست و بهره برداری قرار گرفته و متعاقبا بعد از صدمه شناسی و رفع اشکالات اولیه این امر به سایر ایستگاه ها تعمیم یابد.1399/06/01
23:15:08
5.0 / 5
1804
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین