حفظ ذخایر پرارزش آب های زیر زمینی با استفاده از پساب تصفیه شده در آبیاری شهری

حفظ ذخایر پرارزش آب های زیر زمینی با استفاده از پساب تصفیه شده در آبیاری شهری به گزارش مركز املاك مدیر كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به تفاهمنامه مشترك وزارت نیرو و شهرداری تهران به منظور استفاده از پساب (فاضلاب تصفیه شده ) در آبیاری فضای سبز شهری اظهار داشت: استفاده از پساب تصفیه شده در آبیاری شهری، ذخایر پرارزش آبی را از خطرات و مخاطرات ناشی از برداشت بی رویه آب نجات می دهد.به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، شینا انصاری با اشاره به امضای تفاهمنامه بین وزارت نیرو و شهرداری تهران به منظور استفاده از پساب (فاضلاب تصفیه شده) در آبیاری فضای سبز شهری اظهار داشت: باز چرخانی آب و استفاده از پساب تصفیه شده یکی از سیاست های شهرداری است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه بازچرخانی ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب اتفاق بزرگی در حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی (منابع آبی) است، اظهار داشت: حفاظت پایدار فضای سبز از مباحث مهم در بقای حیات طبیعی در شهرنشینی امروزی است اما در این میان یکی از عوامل محدودکننده گسترش فضای سبز کمبود منابع آب قابل دسترس است.

انصاری اضافه کرد: یکی از راهکارهای غلبه بر این مشکل استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب مطابق با استاندارد منابع پذیرنده محیط زیست در تأمین آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته وی استفاده از پساب تصفیه شده در آبیاری شهری، ذخایر پرارزش آبی را از خطرات و مخاطرات ناشی از برداشت بی رویه آب نجات می دهد.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد تصفیه خانه های محلی و منطقه ای می تواند بعنوان یکی از ارکان اجرای سیاست های شهرداری تهران در بازچرخانی آب مطرح شود، اظهار داشت: بعنوان مثال راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران که الان در دست راه اندازی است، به منظور استفاده از منابع پساب جهت کاربرد در فضای سبز شهر تهران نقش بسیار موثری می تواند ایفا کند.

بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، انصاری در انتها اظهار داشت: در مناطقی که پساب جایگزین آب مصرفی فضای سبز شده، شهرداری تهران به منظور حفظ آب های زیرزمینی نسبت به عدم استفاده از چاه های آب فضای سبز اقدام خواهد نمود.

منبع:

1399/06/14
08:47:17
5.0 / 5
1308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین