معاون سلامت وزارت آموزش وپرورش تاكید كرد:

خطر افزایش وزن برای دانش آموزان در شرایط كرونا

خطر افزایش وزن برای دانش آموزان در شرایط كرونا به گزارش مركز املاك معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه خطر افزایش وزن برای دانش آموزان در شرایط كرونا وجود دارد، اظهار داشت: اجرای طرح كنترل وزن و چاقی مستلزم همسویی خانواده و مدرسه است.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، مهرزاد حمیدی در جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به وضعیت چاقی دانش آموزان در شرایط کرونا و به خطر افتادن سلامتی نسل آینده اظهار داشت: خطر افزایش وزن برای دانش آموزان ما وجود دارد و در این شرایط باید تلاش نماییم نسل خویش را از چاقی نجات دهیم و نگذاریم فاصله های فعلی منجر به خطر افتادن نسل آینده ما شود.

وی ادامه داد: هفت سال است سند تحول را اجرا می نماییم که چرخش تحول آفرین ما این بوده که پروژه هایمان به سمت مدارس رفته است. همینطور فعالیتهای درون مدرسه ای و حیاط پویا و غیره را گسترش داده ایم چون مدرسه ارتباط با خانواده دارد.

وی با اشاره به پروژه دستیابی به وزن مطلوب و کنترل وزن و چاقی در دانش آموزان، افزود: پروژه ها مدرسه محور و خانواده محور است و امیدوارم که همکاری موثری از جانب دستگاه ها برای نجات نسل آینده صورت گیرد.

حمیدی با اشاره به اینکه نزدیک به ۶۰ درصد جمعیت ما گرفتار اضافه وزن هستند و این فاجعه است اظهار داشت: ۹.۷ درصد دانش آموزان ما چاق هستند، پیش از کرونا در مدرسه بیشتر حضور فیزیکی دانش آموز را داشتیم و همکاری خانواده کم بود، در روزهای کرونا همکاری فعال خانواده افزایش پیدا کرد و ارتباطات مجازی شکل گرفت اما در پساکرونا تعادل ایجاد می شود و خانواده ها بیشتر مداخله می کنند.

وی تصریح کرد: کنترل وزن دانش آموز تمرینی برای پساکرونا است، البته بدون حضور فعال خانواده و آموزش هایی که به آنها می دهیم نمی توانیم نتیجه بگیریم، از اینرو باید دیوار خانواده و مدرسه برداشته شود و همسویی مدرسه و خانواده رخ دهد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش با اشاره به مدل فعال ارتباط خانواده و مدرسه اظهار داشت: پروژه کنترل وزن و چاقی با دوبال خانواده و مدرسه حرکت می کند و این طرح شهریور به مدارس ابلاغ گردیده و ماه مهر آموزش منابع به والدین انجام می شود.

حمیدی افزود: آبان تا بهمن راهنمایی و مشاوره در مورد کنترل وزن انجام می شود و اسفندماه غربالگری ثانویه است، همینطور تا آخر اسفندماه نتایج را بررسی می نماییم و در روز درختکاری به شکرانه موفقیت در این پروژه درخت می کاریم و در فروردین غربالگری و تقدیر انجام می شود.
منبع:

1399/06/27
19:37:13
5.0 / 5
997
تگهای خبر: استان , جمعیت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین