مدیركل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری ها:

تأمین اجتماعی از به روزرسانی فهرست بیمه تاكسیرانان سر باز می زند

تأمین اجتماعی از به روزرسانی فهرست بیمه تاكسیرانان سر باز می زند به گزارش مركز املاك مدیركل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیك شهری سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور با اشاره به اینكه با به روز رسانی فهرست بیمه رانندگان تاكسی می توان افرادی كه راننده نیستند را حذف و در همان سقف، رانندگان واقعی را به فهرست اضافه كرد، اظهار داشت: تأمین اجتماعی از به روز رسانی فهرست بیمه رانندگان تاكسی سر باز می زند؛ بنابراین این سازمان باید در مقابل صف رانندگان تاكسی متقاضی بیمه پاسخگو باشد.


مرضیه حصاری در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت بیمه رانندگان تاکسی و به روز رسانی فهرست بیمه این رانندگان توسط سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: از سال ۱۳۹۲ اصلاح لیست بیمه رانندگان تاکسی انجام نشده تا در سقف بیمه شدگان بتوانیم افرادی که راننده نیستند و یا به اشتباه در سال های گذشته بیمه شده اند و همچنان برای آنها بیمه پرداخت می شود، حذف و در همان سقف، رانندگان واقعی را به فهرست اضافه نماییم.

وی اضافه کرد: حدود ۵۰ درصد لیست فعلی بر مبنای بررسی انجام شده راننده نیستند و در هیچ یک از پایگاه های اطلاعاتی ما که بر مبنای آن سوخت داده می شود، شناسایی نشده اند. از اواخر سال ۹۶ که این مورد را دنبال کردیم و بعد از رفت و برگشت های فراوان در اواخر سال قبل با رویکرد مثبت مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی توافق نامه ای حاصل شد و مقرر شد با این رویکرد این مشکل حل و فصل شود.

وی افزود: امروز حدود ۷ ماه از این توافق نامه می گذرد و چند جلسه برگزار شده و دستورالعمل در رابطه با این مهم نوشته شده، اما در آخرین جلسه ای که داشتیم مشخص شد قرار نیست سازمان تأمین اجتماعی این کار انجام دهد و همانطور که در ۷ ماه گذشته این کار را انجام نداده، نمی خواهد نسبت به انجام آن اقدام نماید.

حصاری تصریح کرد: بارها خواسته ایم این به روز رسانی فهرست رانندگان اجرایی شود، ولی متاسفانه به علل مختلف کار را انجام نداده اند. ازاین رو باتوجه به اینکه از روز نخست به کمک اتحادیه تاکسیرانی، تاکسیرانی تهران و شهردار تهران پیگیر مبحث بودیم باید اعلام نماییم اگر با این رویکرد مبحث ادامه پیدا کند این مهم حاصل نخواهد شد.
مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در پاسخ به این سؤال که مسئولیت تضییع حقوق رانندگان در صف برای بهره مندی از بیمه با کدام نهاد است، اظهار داشت: برای ما هم عدم به روز رسانی این فهرست توسط سازمان تأمین اجتماعی بسیار عجیب است؛ این وظیفه سازمان تأمین اجتماعی است که یارانه دولتی برای افرادی لحاظ شود که مستحق واقعی دریافت یارانه است که متاسفانه سال ها این کار انجام نشده و بعد از سه سال پیگیری بازهم این کار انجام نشده و در این حوزه سازمان تأمین اجتماعی باید پاسخگو باشد.

منبع:

1399/07/05
14:19:27
5.0 / 5
1611
تگهای خبر: بیمه , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین