وزیر راه :

مالكان در فاز خوداظهاری قانون مالیات بر خانه های خالی مشاركت كنند

مالكان در فاز خوداظهاری قانون مالیات بر خانه های خالی مشاركت كنند وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مالكانی كه پیامك خوداظهاری در سامانه املاك و اسكان را دریافت كرده اند، وضعیت سكونت و مالكیت خودرا احراز كنند تا در آینده به زحمت بیشتری نیفتند.محمد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر، روند اجرایی قانون مالیات بر خانه های خالی را قابل قبول و شفاف دانست و اظهار داشت: ابزار مورد نیاز برای اجرایی شدن این قانون در حال فراهم شدن است. از رسانه ها خواهشمندم به حواشی پیرامون قانون مذکور دامن نزنند؛ چونکه شکل گیری حواشی در این زمینه، سبب فرار سرمایه از بخش مسکن خواهد شد.
وی اضافه کرد: مالکان بیش از یک واحد مسکونی که پیامک دریافت کرده اند، نسبت به تعیین تکلیف سکونت و مالکیت خود اقدام نمایند. اقداماتی که می بایست فرد برای خود اظهاری در سامانه املاک و اسکان انجام دهد، درون پیامک آمده و ابهامی در مورد آن وجود ندارد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نقش مهم مردم برای تسریع در اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی، گفت: پیامک تعیین تکلیف سکونت و مالکیت برای اعتبارسنجی و تسریع در روند اجرای قانون مذکور است. پاسخ گویی به پیامک، روند راستی آزمایی آنرا سرعت می بخشد. مردم می بایست به جهت آن که در آینده به زحمت بیشتری نیفتند، در خود اظهاری مشارکت کنند.
وی افزود: روند دست یابی به اطلاعاتی که برای سامانه املاک و اسکان مورد نیاز بوده، رضایت بخش است و تمامی دستگاه ها نیز در تلاش هستند تا جابه جایی سایر اطلاعات با سرعت بیشتری صورت پذیرد.
اسلامی درباب وقفه به وجود آمده در روند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن نیز اظهار داشت: به سبب تغییر رویه در شیوه پرداخت وام و بازگشت پول، این پروسه زمان بر شد؛ اما هم اکنون پرداخت ها روان شده و در حال انجام می باشد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شرایط دریافت وام ودیعه مسکن اضافه کرد: نکته ای که درباب دریافت این وام مهم می باشد، رعایت دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی است. در شهرهای کوچک و متوسط برای دریافت وام ۱۵ میلیونی نامه کسر از حقوق و ضمانت خود فرد کفایت می کند و برای وام ۳۰ میلیون تومانی علاوه بر موارد فوق متقاضی نیاز به یک ضامن دارد.
وی اشاره کرد: درباب وام ودیعه ۵۰ میلیون تومانی، متقاضیان به ۲ ضامن نیاز دارند و واجدان شرایط در مراحل دریافت آن هستند. البته روند دریافت این تسهیلات نیز با همکاری بانک مرکزی در حال بهبود است. کسانی که برای دریافت این وام به مشکل برمی خورند، به بانک ها بدهکارند و در حال پرداخت اقساط دیگر وام های خود هستند.
اسلامی در آخر همراهی مردم خصوصاً مالکان را در بحران کرونا مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: اغلب قراردادهای اجاره مطابق تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرایی شد و به لطف خدا کمتر جایی گزارش شد که مصوبات این ستاد را رعایت نکند.


منبع:

5.0 / 5
1679
1399/07/07
00:01:02
تگهای خبر: ابزار , اجاره , ارزیابی , بانك
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین