معاون وزیر راه خبر داد

ازسرگیری مجدد پروازهای استانبول از ۱۱ آبان

ازسرگیری مجدد پروازهای استانبول از ۱۱ آبان مركز املاك: رئیس سازمان هواپیمایی كشوری مدت زمان توقف پروازهای تهران-استانبول را 28 روز اعلام نمود.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، کاپیتان تورج دهقانی زنگنه بعدازظهر امروز در یک برنامه رادیویی درباره بسته شدن پروازهای تهران-استانبول گفت: باتوجه به شیوع موج جدید کرونا در ایران و دنیا و همین طور در کشور ترکیه، بنا به صلاحدید وزارت بهداشت ترکیه، این کشور تصمیم به تعلیق مجدد پروازهای تجاری مسافری میان ایران و ترکیه گرفته است.
وی اضافه کرد: بر این اساس از ساعت ۳۰ دقیقه بامدادان ۱۳ مهر ۹۹ تا ۱۱ آبان امسال پروازها متوقف است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: برمبنای اعلام سازمان هواپیمایی کشوری ترکیه، پروازهای مسافری ورودی به این کشور باید خالی از مسافر باشد و هواپیماهای ایرانی فقط مجاز به سفر به این کشور برای بازگرداندن مسافران بازگشتی از سفر ترکیه به کشورمان هستند.
وی تصریح کرد: شهروندان ایرانی که در ترکیه مقیم هستند می توانند با بهره گیری از این پروازها به ایران سفر کنند؛ همین طور آن دسته از شهروندان ترکیه ای مقیم ایران می توانند با این پروازها به کشور خود سفر کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: اگر اتباع ترکیه ای بخواهند به ایران بیایند، فقط با بیان وزارت خارجه ترکیه می توانند پرواز خودرا انجام دهند.
دهقانی زنگنه با اعلان اینکه سازان هواپیمایی کشوری در حال پیگیری برقراری مجدد پروازهای دو کشور است، اظهار داشت: امیدواریم مجدداً پروازها در آینده نزدیک و با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد.
وی درباره پروازهای اربعین نیز اشاره کرد: باتوجه به اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همین طور با هماهنگی صورت گرفته با سازمان هواپیمایی کشوری عراق، هیچ گونه مجوز پروازی میان تهران و بغداد یا نجف صادر نخواهد شد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: تنها مجوز انجام چند پرواز محدود به هواپیمایی العراقیه داده شده تا بتوانند اتباع عراقی که در ایران هستند را به عراق بازگردانند.


منبع:

5.0 / 5
1685
1399/07/13
21:58:52
تگهای خبر: استان , سفر , شهرسازی , مجوز
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین