توضیحات دامپزشكی درباره دام های رهاشده در فرودگاه امام

توضیحات دامپزشكی درباره دام های رهاشده در فرودگاه امام به گزارش مركز املاك سازمان دامپزشكی كشور با صدور اطلاعیه ای در ارتباط با حضور گله گوسفندان مشاهده شده در محوطه فرودگاه امام خمینی (ره) توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، سازمان دامپزشکی کشور با صدور اطلاعیه ای در ارتباط با حضور گله گوسفندان مشاهده شده در محوطه فرودگاه امام خمینی (ره) توضیحاتی ارائه نمود. در این اطلاعیه آمده است: ترانزیت دام ها از فضای هوایی یا حتی خاک سرزمینی کشورها امری عادی و در قالب توافقات بهداشتی مقامات ذی صلاح کشورها در سطح جهان در حال انجام می باشد.
ایران و ترکیه طی سالیان اخیر با امضای تعدادی پروتکل های بهداشتی در عرصه بهداشت دام و فرآورده های خام دامی همکاریهای نزدیکی داشته اند که همچون این توافقات، اجازه ترانزیت دام از مسیر هر کدام از آنها از مبدا یا به مقصد کشور ثالث است.
بنابراین گزارش، در همین ارتباط یک فروند هواپیمای باری «ایران ایر» با حدود ۱۸۰۰ رأس گوسفند که از ترکیه به مقصد قطر در حال پرواز بوده که به دلیل نقص فنی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) فرود اضطراری داشته و دام ها در جهت اعمال اقدامات در رابطه با رفاه حیوانات مدتی در محوطه مربوط به فرودگاه نگهداری و بعد از رفع نقص هواپیما مجدد بارگیری و به سمت مقصد حرکت داده شده اند.
در همین ارتباط یکی از همکاران دامپزشکی استان تهران نسبت به بازدید از دام ها اقدام نموده که طبق گزارش وی، دام ها در وضعیت سلامت بوده و نشانه ای بالینی از بیماری نداشته اند.

1399/07/28
16:33:27
5.0 / 5
1471
تگهای خبر: استان , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین