نیاز ضروری ۷۳۴ نفر از مجموعه شهرداری تهران به انسولین

نیاز ضروری ۷۳۴ نفر از مجموعه شهرداری تهران به انسولین مدیرعامل شركت شهر سالم اظهار داشت: 734 نفر از كاركنان و بازنشستگان شهرداری تهران نیاز ضروری به انسولین دارند. بدین سبب وزارت بهداشت برای حل این مشكل در همه كشور، باید به فكر چاره باشد تا واردات انسولین بهتر صورت بگیرد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، حمید چوبینه درباره مشکل کمبود انسولین، با اعلان اینکه در همه نقاط کشور هر اتفاقی که درباره مسائل دارویی رخ دهد، عوارض خودرا به جا خواهد گذاشت، اظهار داشت: استرس برای بیماران دیابتی مضر است و وقتی گرفتار استرس دیگری برای تامین دارو می شوند روی نحوه درمانشان اثر منفی می گذارد.
وی تعداد کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران را که نیاز ضروری به انسولین دارند را ۷۳۴ نفر برشمرد و عنوان کرد: این افراد انسولین خاصی را استفاده می نمایند و نیاز ضرورری به آن دارند و سایر بیماران دیابتی مشکل کمتری دارند. بدین سبب وزارت بهداشت باید به فکر چاره باشد تا واردات انسولین بهتر صورت بگیرد و از جانب دیگر در عرصه سیاست های بین المللی تحریم های ظالمانه در کشور ما موجب اجحاف در حق مردم شده و عوارضش را در تمام قسمت های زندگی افراد به جا گذاشته است.

چوبینه با اعلان اینکه با وجود تحریم کنندگان البته دولت و حاکمیت تحت فشار قرار می گیرند اما واقعیت امر این است که عارضه های سنگین آن متوجه ملت و مردم خصوصاً افراد ضعیف می شود، افزود: بیماران از ضعیف ترین افراد جامعه هستند که دسترسی به دارو برای شان سخت می شود. بدین سبب هم از سیاستمداران کشور می خواهیم که به فکر راه چاره باشند و هم از مسئولان وزارت بهداشت و دست اندرکاران حوزه سلامت این انتظار وجود دارد که شرایط را برای رفع این کمبودها پیگیری کنند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در ادامه به مبحث استفاده از پلاسما برای درمان کرونا در مجموعه شهرداری تهران اشاره نمود و اضافه کرد: پلاسمادرمانی بیماران کرونایی در بخش امور رفاهی شهرداری تهران شروع شده و طرح ابداعی آنها بوده و شرکت شهر سالم نیز برای کمک کردن در این کار، فراخوانی برای آحاد مردمی که آنتی بادی در خونشان هست داده تا پلاسمای خونشان را در اختیار قرار دهند تا برای درمان استفاده گردد.

چوبینه در بخش دیگری از این گفت و گو به مشکل توزیع واکسن آنفولانزا اشاره نمود و اظهار داشت: در بحث واکسن آنفولانزا وزارت بهداشت به صورت شفاف مسئله را برای مردم تشریح نکرده و تب و تاب درخواست آنفولانزا در بدنه مردم اوج گرفت و از جانب دیگر کمبودها موجب شد که توزیع این واکسن با رعایت دستورالعمل های خاصی صورت گیرد.

وی افزود: کادر درمان درمانگاه های شهر سالم با ۱۹ مرکز درمانی و پنج پایگاه اورژانس، بخش مهمی از کادر درمان شهر تهران هستند که در مواجهه با بیماری اند. همین طور نقطه آخر و پر خطر بیماران کرونایی مرگشان است که کفن و دفن این افراد توسط کارکنان بهشت زهرا با رعایت همه تشریفات مربوط به کفن و دفن انجام می شود. علاوه بر این، بخش زیادی از کارگران شهرداری که در مواجهه با عفونت ها و جمع آوری زباله های بیماران عفونی هستند نیز بیش از بقیه افراد جامعه در معرض خطر هستند ولی در دستورالعمل تعیین اولویت ها برای تحویل واکسن آنفولانزا اسمی از کارکنان شهرداری آورده نشده است.

چوبینه در ادامه درباره موج سوم کرونا تصریح کرد: باید به حال خودمان گریه نماییم که روزانه چندصد نفر از مردممان را از دست می دهیم؛ همه ما نسبت به یکدیگر مسئول هستیم و باید حق و حقوق شهروندی را به جا بیاوریم. در کنار آن اما وزارت بهداشت و دیگر مسئولان باید برای حفاظت از جان مردم اقدام عملیاتی انجام دهند و تنها با حرف و سخن مشکل حل نمی گردد.

طبق گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، مدیرعامل شرکت شهر سالم در آخر با اعلان اینکه آمار مبتلایان در بدنه شهرداری به نسبت جامعه افزایش چندانی پیدا نکرده است و طبق آخرین آمار ارائه شده از طرف مدیریت بحران در مجموع حدود دو هزار نفر از کارکنان شهرداری به کرونا مبتلا شدند، اشاره کرد: درمانگاه های شهر سالم، در ارتباط با بیماران کرونایی و یا مشکوک، درمان سرپایی و حتی بعضی اوقات مشاوره تلفنی می دهند و اولویت این است که شهروندان به درمانگاه مراجعه نکنند.1399/08/01
21:21:29
5.0 / 5
1488
تگهای خبر: رفاه , شركت , شهرداری , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین