بدعهدی شهرداری در احیای جمعه بازار پروانه

بدعهدی شهرداری در احیای جمعه بازار پروانه به گزارش مركز املاك رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران از بدقولی شهرداری تهران در برگزاری باردیگر جمعه بازار پروانه گلایه نمود.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، الهام فخاری بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه جمعه بازار پروانه با پیشینه بیشتر از ۲۰ سال برگزار شده بود اظهار داشت: در این بازار بیشتر از ۲۰۰۰ بساط گستر فعال بودند و حدود ۲۱ هزار بازدید کننده از این جمعه بازار بازدید می کردند و با عنایت به تخصصی بودن بازار و مبحث هنری و صنایع دستی در این رویداد هفتگی، پارکینگ پروانه طی این سال ها توانسته بود کاملا خودجوش به نقطه دیدنی تهران تبدیل گردد، تا جایی که حضور توریستهای خارجی و ملی در این رویداد هفتگی مشهود بود.

وی با اشاره به اینکه شهرت این جمعه بازار فراتر از مرزهای ایران رفته بود اظهار داشت: شهرداری قول داده بود در آخرین روزهای فروردین ماه که وضعیت بازگشایی پاساژهای مسقف مشخص شود محلی برای دایر شدن این جمعه بازار ایجاد کند اما نکرد.

فخاری با تاکید بر اینکه بیشتر از شش ماه است که همه مراکز خرید مسقف بازگشایی شدند الا جمعه بازار پروانه اضافه کرد: شرکت ساماندهی مشاغل قول داده بود که با همکاری شرکت اراضی عباس آباد و سازمان میراث فرهنگی شهرتهران این جمعه بازار در اراضی عباس آباد برپا شود که نشد.

وی ادامه داد: قرار بود اوایل آبان ماه در فضای ۴۶۰۰ متر مربعی بیشتر از ۱۰۰۰ غرفه در اختیار کسبه جمعه بازار پروانه قرار گیرد اما از اوایل آبان ماه عبور کردیم و شاهد افتتاح این جمعه بازار نبودیم و این در شرایطی است که در این زمان به دنبال تاخیر در راه اندازی جمعه بازار، صدمه زیادی به فروشندگان وارد آمده و باعث تعطیلی کارگاه کوچک صنابع دستی شده است.

فخاری اظهار داشت: با عنایت به اهمیت مبحث و لزوم احیای این رویداد هنری، با رعایت شیوه نامه های بهداشتی جلوگیری از کرونا در شهر تهران، متذکر می شوم که شهردار باید به وعده خود در این مورد وفا کند.1399/08/06
22:46:41
5.0 / 5
1523
تگهای خبر: خرید , شركت , شهرداری , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین