یوسفی :

مجلس گرانی نرخ بلیت هواپیما راپیگیری می كند

مجلس گرانی نرخ بلیت هواپیما راپیگیری می كند عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متأسفانه در حوزه حمل و نقل هوایی اِشكالات ساختاری داریم و مجلس موضوع گرانی بلیت هواپیما را پیگیری جدی می كند.مجتبی یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از گرانی شدید بلیت هواپیما گفت: یکی از موضوعاتی که متأسفانه در این دولت می بینیم، بی برنامگی در حوزه اقتصادیست و دولت بجای آنکه فرآیندها را اصلاح کند تا هزینه ها کم شود، کوتاه ترین و سریع ترین راه دراین زمینه را انتخاب می کند که آن گرانی است.
وی بیان کرد: گران کردن کالاها و خدمات گوناگون سیاستی است که متأسفانه در این دولت می بینیم و آنان حل مشکلات را گویا گرفتن پول از مردم می دانند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه ما در حوزه حمل و نقل هوایی اشکالات ساختاری داریم، اشاره کرد: در دوران وزارت وزیر سابق راه و شهرسازی طرحی عنوان شد در خصوص اینکه قیمت بلیت هواپیما آزاد و شناور شود؛ یعنی آنان معتقد بودند که قیمت ها باید برمبنای عرضه و تقاضا تعیین شود.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اینکه قیمت ها برمبنای عرضه و تقاضا تعیین شود، مورد توافق همه است اما این مقدمه مورد توجه قرار نگرفت که طرح آزادسازی و شناورسازی بلیت هواپیما در کشوری به خوبی نتیجه می دهد که ایرلاین های بسیار زیاد و متنوعی دارد.
وی اظهار داشت: برای مثال بعضی از کشورها ۳۰ ایرلاین دارند و مشتری خودش برمبنای خدماتی که آن ایرلاین ها ارائه می دهند، ایرلاین مورد نظر را انتخاب می کند اما در ایران این تنوع وجود ندارد و حتی بعضاً نمایندگان مجلس هم نمی توانند بلیت هواپیما تهیه کنند.
یوسفی متذکر شد: درواقع قیمت بلیت هواپیما در زمان فعالیت وزیر سابق راه و شهرسازی شناور شد، این اقدام را به اسم «چارتر کردن» عملیاتی کردند، هم اکنون هم هیچ کنترلی بر قیمت ها نمی گردد و در روزهای پیک، قیمت بلیت هواپیما حتی تا سه برابر در ایام معمولی فروخته می شود.
وی با اشاره به اینکه این شرایط نشان میدهد که عرضه و تقاضای ما صحیح نیست و همین طور نیاز بازار تامین نمی گردد، گفت: اخیراً مسئولان ذیربط در کمیسیون عمران مجلس حضور بهم رساندند و ما به آنان گفته ایم که کشورمان در حوزه بار هوایی هیچ کاری انجام نداده درحالی که چنین فعالیتی بسیار باارزش است و اگر این مسئله محقق شود، موجب تحقق درآمدی می شود و نیازی به گرانی بلیت هواپیما نیست.
سخنگوی فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی تاکید کرد: تفاوت مجلس یازدهم با مجالس قبلی در این است که نمایندگان نظارت و پیگیری دائم مسائل را سرلوحه کار خود قرار می دهند، ما همچنان موضوع افزایش شدید قیمت بلیت هواپیما را مورد بررسی قرار می دهیم و کوتاه نمی آییم و از ظرفیت های قانونی خود استفاده می نماییم تا این مشکل حل و فصل شود.


منبع:

1399/08/17
13:58:18
5.0 / 5
1478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین