مقام مسئول ؛

فروش بلیت قطار مسافری خواف-هرات از چه زمانی آغاز می شود؟

فروش بلیت قطار مسافری خواف-هرات از چه زمانی آغاز می شود؟ به گزارش مرکز املاک معاون مسافری شرکت راه آهن از مذاکره با شرکت راه آهن افغانستان برای نهایی کردن نحوه و زمان فروش بلیت قطار مسافری خواف-هرات اطلاع داد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، خط آهن خواف-هرات روز پنج شنبه با حضور ویدیوکنفرانسی رؤسای جمهور ایران و افغانستان به بهره برداری رسید.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم از پیشبینی دستیابی به تردد سالانه ۶ میلیون تن بار و یک میلیون مسافر از راه این خط آهن اطلاع داد.
خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور هم هدف گذاری سال نخست عملیاتی شدن این خط آهن را ۳ میلیون تن بار و ۴۰۰ هزار مسافر اعلام نمود.
خادمی همینطور از امکان تردد شهروندان افغانستانی با قطار برای عزیمت به زیارت حرم مطهر رضوی (ع) در مشهد و همینطور عتبات عالیات با بهره برداری از این راه آهن اطلاع داده بود.
عباس خطیبی، معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور هم ۱۲ آبان ماه از ورود نخستین قطار مسافری ایرانی به افغانستان از راه خط آهن خواف-هرات اطلاع داده بود؛ به قول خطیبی، این قطار حامل برخی از مسؤلان ایرانی برای بازدید از خط آهن خواف- هرات و دیدار با مسؤلان افغانستانی بود و به شکلی تردد آزمایشی در چند روز پیش از افتتاح رسمی این خط آهن محسوب می شد.
فروش بلیت مسافری از چه زمانی آغاز می شود؟
میرحسن موسوی، معاون مسافری شرکت راه آهن در گفتگو با خبرنگار مهر درباره زمان و نحوه آغاز تردد قطارهای مسافری از خط آهن خواف هرات عنوان کرد: فعلاً جزئیات این قطار مشخص نشده و باید در جلساتی نهایی نماییم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا ترددهای مسافری با قطار خواف هرات به سال جاری می رسد یا مقرر است از سال آینده آغاز شود؟، اظهار داشت: فعلاً با طرف افغانستانی در حال مذاکره هستیم؛ همه چیز به شرایط کرونا بستگی دارد؛ به محض دستیابی به نتیجه در مذاکرات شرکتهای راه آهن دو طرف، نتایج آن اطلاع رسانی می شود.


منبع:

5.0 / 5
689
1399/09/22
12:44:50
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین