در شورای شهر تصویب شد؛

اصلاح لایحه بسته محرك اقتصادی شهرداری در دوران كرونا

اصلاح لایحه بسته محرك اقتصادی شهرداری در دوران كرونا اعضای شورای شهر تهران بامداد امروز با یک فوریت لایحه ای موافقت کردند که بر طبق آن لایحه بسته محرک اقتصادی که در اردیبهشت ماه به تصویب رسید، به روز رسانی می شود.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در جریان رسیدگی به دستورات جلسه امروز شورای شهر با اعلان اینکه شب گذشته شهردار تهران یک لایحه با قید یک فوریت به شورای شهر ارسال کرد که امروز در دستور کار قرار گرفته است اضافه کرد: شهردار تهران بامداد در جلسه هم اندیشی توضیحاتی را در مورد این لایحه ارائه کردند.
وی با اعلان اینکه این لایحه با عنوان " اصلاحیه لایحه الحاقیه دوم مصوبه بسته محرک در وضعیت سخت اقتصادی و نیز در وضعیت بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا" به شورا آمده، اظهار داشت: از معاون شهردار میخواهیم از این لایحه دفاع کنند و توضیحات تکمیلی ارائه نمایند.
در ادامه مظاهریان معاون برنامه ریزی شهرداری تهران در توضیح این لایحه اظهار داشت: در اردیبهشت ماه شورای شهر مصوبه ای تحت عنوان بسته محرک در وضعیت سخت اقتصادی داشت که برآورد ما این است که این بسته کمک بزرگی کرد و توانست قسمتی از درآمدهای شهرداری که در این شرایط سخت از آن محروم هستیم را جبران کند.
وی ادامه داد: لایحه ای که امروز شهردار تهران آنرا تقدیم شورای شهر کرد در حقیقت الحاقیه ای به بسته محرک است که در سه بخش مالی، شهرسازی و مولدسازی دارایی با ۱۱ ماده تدوین شده که درخواست کردیم خسارت تاخیر پرداخت بدهی ها تا ۱۵ اسفندماه افزایش یابد و افراد مشمول جرایم نشوند که کمک می نماید پرداختها سریعتر شود.
مظاهریان با اعلان اینکه در این لایحه، بحث برون سپاری وصول عوارض و تقاضای افزایش سقف مجوزهای در اختیار برای عقد قراردادهای پیمانکاری را از شورا درخواست کردیم اظهار داشت: به مجوز افزایش مهلت عملیات شروع و اختتام ساختمانی اشاره می شود که می توان این مهلت را افزایش داد و افراد را تشویق کرد تا سریعتر برای کسب مجوز اقدام نمایند و برخی ابهامات اجرائی نیز در این لایحه رفع شده است.
وی به لزوم مولدسازی دارایی های شهرداری دراین لایحه اشاره نمود و اضافه کرد: بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه هایی داریم که بعضی از آنها ۱۲ سال است که متوقف مانده و در مرحله درگیری های ملکی، حقوقی و عدم توافق با پیمانکار است که پیش بینی کردیم بوسیله شورا با ریاست شهردار و حضور اعضای شورای شهر و معاونین این پروژه ها تعیین تکلیف شود که مشکلات رفع گردد.
مظاهریان بیان کرد: در این لایحه در مورد مسائل و مشکلات شرکتها و سازمانها که دراین شرایط درامد ندارند اما هزینه های پرسنلی باقی است فکری اندیشیده شده و پیشنهاد کردیم که در صورت موافقت شورای شهر این نهادها که قاعدتا درآمدزا هستند اما الان مشکل دارند بتوانند خدماتشان را باتخفیف پیش فروش کنند.
وی ادامه داد: در مورد وضعیت پارکینگ و صدور پروانه ساختمانی به سبب تشکیک و اعتراض نهادهای مرتبط، در این الحاقیه مواردی را برای شفاف سازی آوردیم تا گردش اقتصادی بهتری برای شهرداری ایجاد شود.
وی ادامه داد: تا حالا ۶۵ درصد بودجه محقق شده اما به جهت اینکه بتوانیم به برنامه هایمان عمل نماییم نیازمند اختیارات بیشتر هستیم که امید است اعضای شورای شهر یک فوریت این لایحه را تصویب کنند.
هاشمی در ادامه اظهار داشت: شش نفر از اعضای شورای شهر در موافقت این لایحه درخواست صحبت کردند اما از آنجایی که مخالفی برای این لایحه نداریم، پس موافقان نیز صحبت نمی کنند.
به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، درنهایت اعضای شورای شهر به یک فوریت لایحه پیشنهادی شهرداری در مورد " اصلاحیه لایحه الحاقیه دوم مصوبه بسته محرک در شایط سخت اقتصادی و نیز در وضعیت بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا" رای مثبت دادند و آنرا به تصویب رساندند.1399/10/07
20:03:44
0.0 / 5
1317
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین