احتمال طرح سوال از شهردار تهران در صورت عدم پاسخگویی

احتمال طرح سوال از شهردار تهران در صورت عدم پاسخگویی به گزارش مرکز املاک عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران از شهردار تهران خواست تا نسبت به تعیین تکلیف وضعیت پست های شهرداری که با سرپرست اداره می شود، اقدام نماید.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، حجت نظری بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود با اشاره به اینکه یاد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، یاد مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و هم جانبابختگان حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی را گرامی می داریم، اظهار داشت: کمتر از هفت ماه تا انتهای عمر شورای پنجم شهر تهران باقی مانده است. شورایی که در این مدت تمام تلاش خویش را به کار بست تا شهرداری را به مسیر قوانین و مقررات برگرداند، اما در پیچ و خم تذکرات و پاسخ های تکراری شهردار تهران گرفتار ماند.
وی با اشاره به اینکه در بهمن ‎ماه سال گذشته، نسبت به غیرقانونونی بودن حکم سرپرستی بیشتر از چهارماه، تذکر دادم، اظهار داشت: تیرماه سالجاری باردیگر شهرداری را از این رویه غیرقانونی برحذر داشتم و آقای رسولی هم طی تذکری جداگانه بر لزوم انتصاب معاون منابع انسانی شهرداری تهران تاکید کرده اند. به علاوه ایشان در نامه ای عطف به یکی از تذکرات بنده، بر "لزوم رسیدگی به انتصاب غیرقانونی سرپرستان توسط شهردار تهران در صحن شورا" اذعان کردند و پاسخ شهرداری به اینجانب چیزی جز بیان کلیاتی در خصوص لزوم اجرای قوانین و مقررات در این عرصه نبوده است و هیچ وقت گام های عملی و ملموس در اجرای مقررات برداشته نشد.

نظری افزود: در انتهای این تذکر فقظ بخش کوچکی از انتصابات مدیران انتصابی بعنوان سرپرست که بیشتر از زمان مجاز در این سمت باقی مانده اند و در سامانه شفافیت قابل رویت هستند را به پیوست آورده ام. باید تاکید کنم که بطور قطع تعداد انتصاب هایی بعنوان سرپرست در جایگاه های مختلف، بسیار بیشتر از این تعداد است.

وی با اشاره به اینکه پیشتر هم پیرو "امتناع شهرداری تهران از ارائه دسترسیِ سامانه جامع منابع انسانی به اعضای شورای شهر " تذکراتی را خطاب به شهردار تهران گفته ام که اگر تابحال انجام شده بود، می توانستم بررسی دقیق تری نسبت به موضوعاتی این چنینی، بعنوان نماینده مردم داشته باشم، اظهار داشت: این مورد هم جای تعجب دارد که اساسا چرا دسترسی هایی از این دست، باید صرفاً در اختیار شهرداری باشد و نهاد ناظر که باید بر آن نظارت کند، طلب دسترسی نماید و همچنان دسترسی به منابعی که برای نظارت ضروری می باشد، به اعضا عرضه نشود! من دلیلی جز نظارت ناپذیری و فرار از پاسخگویی نمی یابم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران تصریح کرد: بار دیگر و این دفعه با صدای رساتر تذکر می دهم، مطابق بند ۱ ماده ۱۱ دستورالعمل جامع انتصاب مدیران شهرداری تهران و تبصره ۳ ماده ۹ ضوابط تشکیلاتی شهرداری تهران، حداکثر مدت سرپرستی در یک سمت فارغ از تعداد سرپرستان، چهارماه است و مقتضی است شهردار تهران، مطابق "نص" صریح مقررات مذکور عمل کند.
وی اظهار داشت: چنانچه شهردار طی روزهای آینده، اقدامات مناسب در جهت اجرای مقررات فوق را انجام ندهد، به همراه همکارانم در جلسه بعدی صحن، طرح سوال از شهردار را به جریان خواهیم انداخت.
منبع:

1399/10/16
11:51:30
0.0 / 5
826
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین