اسلامی مطرح كرد:

تأمین بودجه 21 پروژه راه و راه آهن از راه بازار سرمایه

تأمین بودجه 21 پروژه راه و راه آهن از راه بازار سرمایه به گزارش مرکز املاک وزیر راه با اشاره به اینکه کمبود درآمد سبب شد تا منابعی را برای اعتبارات پروژه های وزارتخانه بیابیم، اظهار داشت: در این راه، تأمین بودجه ۲۱ پروژه راه و راه آهن از راه بازار سرمایه مطرح گردیده است.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، محمد اسلامی شامگاه چهارشنبه در نشست بررسی پروژه های حوزه راه و شهرسازی استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه در حوزه وزارت خانه سه محور اصلی شامل مسکن، زمین و شهرسازی؛ توسعه و محرومیت زدایی و پروژه های در رابطه با توسعه ملی در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: در این حوزه اقدامات خوبی در سطح کشور انجام شده است.
وی اضافه کرد: ملاحظه مهم در این عرصه آن بود که در شرایط سخت تحریم ها و مشکلات مالی دولت با نقصان درآمدی و تورم و افزایش قیمت کالا و خدمات روبرو شد که توان مالی ما در وزارت راه هم کاهش پیدا کرد در نتیجه به دنبال سرفصل های دیگری برای تأمین منابع مالی بودیم.
عضو کابینه دوازدهم اظهار داشت: سهم قابل توجهی از بودجه عمرانی در سالهای اخیر به علت نقصان در درآمد با اسناد خزانه تأمین می شد که این امر سرعت خدمات ما را کم کرد بنابراین تلاش کردیم به سراغ دیگر موارد برویم ولذا فرصتی را دنبال کردیم که از بازار سرمایه بتوانیم استفاده نماییم که در این راه گام هایی هم برداشته شده است.
اسلامی با اشاره به اینکه برای آزادراه ها و راه آهن رایزنی هایی با بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی و همینطور سازمان برنامه و بودجه انجام گرفت، بیان نمود: مبحث بازار سرمایه عنوان شد تا بتوانیم اعتبارات مورد نیاز را از این راه تأمین نماییم و خوشبختانه این امر صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه ۲۱ پروژه در سطح کشور به منظور استفاده از منابع بازار سرمایه مطرح شده که حرم تا حرم در سطح استان سمنان یکی از این پروژه ها است، اظهار داشت: قسط نخست تأمین مالی این طرح از بازار سرمایه هم دریافت شد و امیدواریم که این امر به تسهیل اتمام پروژه مذکور کمک نماید.
وزیر راه و شهرسازی همینطور درباره پروژه های زیرساختی، اظهار داشت: سعی شده تا با لایحه بودجه ۹۸ و همینطور ۱۴۰۰ بعنوان معدود وزارتخانه که مستقیماً لایحه بودجه عرضه کرده، مشکلات تأمین اعتبارات پروژه های سنواتی حل شود که یک سری از این پروژه ها دقیقاً همان طرح هایی است که امروز بعنوان مشکلات راه های استان سمنان مطرح شده که نمونه آن محور فیروزکوه به سمنان به حساب می آید.
اسلامی با اشاره به اینکه ۴۴ کیلومتر از محور فیروزکوه به سمنان باقی مانده که اسناد مناقصه آن طراحی و بزودی عرضه خواهد شد، ابراز کرد: امروز در بازدیدی که از این پروژه داشتیم در جریان مسائل قرار گرفتیم و البته خود ما هم اذعان داریم که نباید تأخیر در پروژه های به خصوص سنواتی راه و شهرسازی صورت گیرد اما همزمان سازمان راهداری متعهد شده که ۲۰ کیلومتر مسیر باقی مانده شامل ۱۰ کیلومتر در سمنان و ۱۰ کیلومتر در تهران مقوله ایمن سازی و بهسازی صورت گیرد تا ایمنی بهتری را این مسیر پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه پروژه دامغان به گلوگاه هم در نشست هایی بررسی و بازدیدهایی صورت گرفته و برای آن هم تصمیماتی دریافت شده است تا پیمانکار توانمندتری بخش باقی مانده را تکمیل کند، اضافه کرد: امیدواریم با تلاش هایی که صورت گرفته و با همکاری استان بتوانیم این طرح ها را به اتمام برسانیم.
وزیر راه با اشاره به اینکه مسیر سمنان- سرخه به سمت آرادان که سال قبل کلنگ زنی شد خوشبختانه راه اندازی و به بهره برداری رسیده است، تصریح کرد: موضوعاتی مانند پل های راه آهن و دیگر تقاطع خوشبختانه در دستور کار قرار دارد و بخشی از این پل ها هم راه اندازی شده و قسمتی دیگر در برنامه قرار دارد.
اسلامی درباره راه آهن گرمسار هم اظهار داشت: با رایزنی با متقاضیان ایستگاه و توقف قطار درگرمسار به نظر می آید که این مورد قابل رفع باشد همینطور به راه آهن شمالشرق (۱) هم اعلام شده که هرکجا باری برای حمل و نقل در حوزه ریلی بود از آن استقبال شود از طرفی موضوعات مطروحه پیرامون فرودگاه سمنان هم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


منبع:

1399/10/25
19:58:00
0.0 / 5
997
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین