معاون وزیر راه:

سازمان بنادر به شناورسازان داخلی تسهیلات ارزان می دهد

سازمان بنادر به شناورسازان داخلی تسهیلات ارزان می دهد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: پشتیبانی از ساخت شناورهای جدید بمنظور ارتقای ناوگان دریایی توسط متخصصان داخلی در دستور کار این سازمان است.به گزارش مرکز املاک به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد درباره ساخت شناور در کشور، اشاره کرد: پشتیبانی از ساخت شناورهای جدید توسط شناورسازی های داخلی بمنظور ارتقا ناوگان دریایی و بهره گیری از توانمندی های داخلی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی، قرار دارد.
وی با اعلان اینکه ساخت شناور توسط تولیدکنندگان داخلی در امتداد ایجاد اشتغال، توسعه صنایع دریایی، بهبود وضعیت گردشگری دریایی و ارتقا سطح ایمنی سفرهایی دریایی است، اشاره کرد: از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی؛ تسهیلات ارزان خرید شناور ارائه می شود، البته این امر منوط به آنست که شناور مورد تقاضا، تولید داخل باشد.
راستاد تاکید کرد: وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی مکانیزم حمایتی از رونق حمل و نقل دریایی، صنایع دریایی و گردشگری دریایی را دارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: باید بتوان فضاهای مناسبی را برای توسعه گردشگری دریایی و در کنار آن بهبود و ارتقا ناوگان مسافربری و گردشگری دریایی با اعطایی تسهیلات فراهم نمود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت کالا در بنادر کشور، اظهار داشت: هم اکنون حدود ۴ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر تجاری کشور وجود دارد و بیش از یک میلیون تن محموله نیز در حال تخلیه و یا در انتظار ورود به بنادر کشور است.
وی با اشاره به اینکه میزان کالاهای اساسی و غیر اساسی در بنادر کشور بیش از ۷ میلیون تن است، اضافه کرد: هم اکنون حدود ۹۲ هزار TEU کالای کانتینری در بنادر کشور وجود دارد.
مدیرعامل سازمان بنادر اشاره کرد: از مجموع میزان حمل و نقل تجارت دریایی کشور حدود ۵۰ درصد به بندر شهید رجایی و بنادر این استان اختصاص دارد؛ در امتداد سیاست توزیع تخلیه و حمل کالاهای اساسی بین بنادر تجاری کشور بندر شهید رجایی توانسته است نقش آفرینی بسیار خوبی داشته باشد.

1399/10/28
15:10:42
0.0 / 5
770
تگهای خبر: استان , تسهیلات , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین