معاون وزیر راه:

سازمان هواپیمایی با ستاندن عوارض شهرداری از ایرلاین ها مخالفت كرد

سازمان هواپیمایی با ستاندن عوارض شهرداری از ایرلاین ها مخالفت كرد رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ضمن مخالفت با ستاندن عوارض شهرداری ها از ایرلاین ها، از رایزنی با رئیس مجلس برای اصلاح قوانین مربوط به دریافت عوارض شهرداری ها از شرکت های هواپیمایی آگاهی داد.به گزارش مرکز املاک به نقل از وزارت راه و شهرسازی، تورج دهقانی زنگنه درباره ستاندن عوارض شهرداری ها که از شرکت های هواپیمایی در شهرستان های مختلف دریافت می شود، عنوان کرد: شهرداری ها برمبنای قانون این عوارض را دریافت می کنند و امکان حذف آن وجود ندارد.
وی اظهار داشت: عوارض ها درآمد پایدار شهر هستند و بر همین مبنا، شهرداری ها موظف می باشند که طبق قانون این عوارض را از شرکت های هواپیمایی ستاندن کنند.
زنگنه اظهار نمود: مشکل این است که الان این قانون وجود دارد و برای هرگونه تغییر، باید این خواسته طی لایحه ای تقدیم مجلس شود و نمایندگان مجلس نیز بعد از بررسی، نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از رایزنی با رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه مدیران انجمن ایرلاین های کشور آگاهی داد و اشاره کرد: طی این دیدار مشکلات ایرلاین های کشور عنوان شد و این مساله مورد تاکید قرار گرفت که این اشکال مربوط به قانون است و باید اصلاح گردد.
زنگنه اضافه کرد: یکی از اشکالاتی که در این خصوص مطرح می شود این است که طبق قانون، شهرداری شهری که در آن بلیت صادر گردیده است، می تواند عوارض دریافت کند؛ این در حالیست که ممکنست یک نفر از خانه اش بلیت خریداری نموده باشد و بعد به منطقه دیگری برود و از آنجا سوار هواپیما بشود؛ بدین سبب شهرداری ها نباید از دو محل عوارض دریافت نمایند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری با ستاندن عوارض بدین ترتیب موافق نیست، اشاره کرد: باید این قانون به شکلی اصلاح گردد که طی آن محل سوار شدن مسافر ملاک عمل قرار گیرد.

1399/10/28
17:36:31
0.0 / 5
840
تگهای خبر: خانه , خرید , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین