با اعلام بانك عامل مسكن؛

وام مسكن ایثارگران به ۱۶۰ میلیون تومان افزایش یافت

وام مسكن ایثارگران به ۱۶۰ میلیون تومان افزایش یافت به گزارش مرکز املاک بانک عامل بخش مسکن در اطلاعیه ای اعلام نمود: سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش پیدا کرد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، بانک عامل بخش مسکن در ابلاغیه ای از افزایش سقف تسهیلات فردی ساخت و خرید مسکن ایثارگران امسال آگاهی داد.
بر این اساس، سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن ایثارگران از این پس در چهار طبقه بندی مختلف متناسب با مشخصات جغرافیایی محل تقاضا، افزایش خواهد یافت. این اقدام در امتداد افزایش قدرت خرید و ساخت مسکن در بین این گروه از متقاضیان مسکن صورت خواهد گرفت. بانک مسکن از سالهای گذشته تا حالا مبادرت به پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن به گروه ها و اقشار مختلف کرده است که پرداخت تسهیلات مسکن به ایثارگران نیز یکی از این اقدامات محسوب می شود.
در ابلاغیه افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران که توسط بانک مسکن صادر گردیده است آمده است: در اجرای مفاد بند «د» تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ و به استناد نامه ۴ شهریور امسال بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، افزایش سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ به ازای هر واحد مسکونی به شرح زیر جهت ابلاغ به واحدهای اجرائی اعلام می شود:
در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر یک میلیارد و ششصد میلیون ریال معادل ۱۶۰ میلیون تومان
در مراکز استانها یک میلیارد و دویست میلیون ریال معادل ۱۲۰ میلیون تومان
در سایر شهرستان ها یک میلیارد ریال معادل ۱۰۰ میلیون تومان
در روستاها ششصد میلیون ریال معادل ۶۰ میلیون تومان
افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران مطابق با این ابلاغیه در امتداد سیاست های اعتباری بانک مسکن امسال و برمبنای مقررات و ضوابط پرداخت تسهیلات در شبکه بانکی و همین طور مقررات و ضوابط پرداخت تسهیلات از طرف بانک مسکن صورت گرفته است.
همچنین با توجه به این که سهمیه هر کدام از استانها در پرداخت این تسهیلات امسال نزد اداره کل اعتبارات متمرکز می باشد، پس متناسب با میزان تقاضا و سیاست های اعتباری بانک مسکن و اعلام بنیاد شهید و امور ایثارگران متفاوت بوده و سهمیه های مربوط به هر کدام از استانها به مدیریت های شعب مناطق و یا استانها بمنظور تسریع در روند به روز رسانی سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران ابلاغ خواهد گردید تا در اسرع وقت نسبت به پرداخت تسهیلات با سقف های جدید اقدام نمایند.
در این ابلاغیه تاکید شده است: همین طور اعطای تسهیلات فقط از محل سهمیه سال ۱۳۹۹ امکان پذیر بوده (اعتبار ابلاغی سال ۱۳۹۹) پس متقاضیان در صورت ارائه معرفی نامه جدید می توانند از سقف تسهیلات ابلاغی بهره مند گردند، مضافاً اینکه افزایش سقف فوق به متقاضیانی که قرارداد آنان در سیستم تسهیلاتی بانک ثبت قطعی گردیده است (از محل سهمیه سال ۱۳۹۸)، قابل تسری نخواهد بود. به این معنا که متقاضیان دریافت این تسهیلات در سال ۹۹ که تا حالا موفق به دریافت به آن نشده اند می توانند از سقف جدید تسهیلات با ارائه معرفی نامه از نهاد ذی محل برخوردار شوند.


منبع:

1399/10/30
22:58:37
0.0 / 5
837
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین