وزیر راه:

ایران می تواند راه آهن خواف-هرات را به مزارشریف متصل كند

ایران می تواند راه آهن خواف-هرات را به مزارشریف متصل كند مرکز املاک: وزیر راه و شهرسازی از اعلام آمادگی ایران برای اتصال راه آهن خواف - هرات به مزار شریف به طرف افغان آگاهی داد.به گزارش مرکز املاک به نقل از وزارت راه و شهرسازی، اولین دوره آموزشی کارکنان راه آهن افغانستان با حضور وزیر راه و شهرسازی، سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و عبدالغفور لیوال، سفیر افغانستان در تهران به اتفاق هیأت همراه امروز ۳۰ دی در مرکز جهادی پیشرفت راه آهن راه اندازی شد.
اسلامی در این مراسم، ضمن قدردانی از تلاش مدیرعامل شرکت راه آهن و سفیر افغانستان و دیگر مسئولان مرتبط در برگزاری این دوره های آموزشی، اظهار نمود: صلح و امنیت منطقه خصوصاً افغانستان با صلح و امنیت ایران پیوند خورده است و هرگونه خلل و نارسایی که در پیرامون کشورمان به وجود آید، برای ما نیز از اهمیت خاصی برخوردارست.
وی اضافه کرد: همین طور هر گونه پیشرفت در کشورهای همسایه با پیشرفت در کشورمان گره خورده است و بنا بر این یکی از راهبردهای ما این است که به شکل گسترده تلاش می نمائیم تا صلح پایدار در منطقه باشد تا بدین ترتیب، دست بیگانگان و مزاحمت های آنان کوتاه شود و این فرصت برای ملت ها به وجود آید تا خودشان نسبت به سرنوشتشان اقدام نمایند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در این راهبرد، هر آنچه داریم تقدیم همسایگان عزیز خصوصاً ملت صبور و مقام مردم افغانستان می نمائیم. مردمی که همیشه مورد رنج و زحمت بودند و الان از این سختی ها عبور کرده و مصمم وار می روند تا کشورشان را توسعه دهند.
اسلامی اشاره کرد: ما همیشه پشتیبان دولت و ملت افغانستان بودیم و به دنبال این هستیم تا به جهان نشان دهیم که ملت ایران و افغانستان با هم اشتراکات فرهنگی دارند و می توانند شایستگی هایشان را در همه حوزه ها بر ریل توسعه بگذارند و دراین زمینه ما از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ما امیدواریم که تجار و فعالان اقتصادی بتوانند از خط آهن موجود بین دو کشور نهایت استفاده را هر چه زودتر ببرند و ما نیز اعلام آمادگی می نماییم که چنانچه دولت افغانستان شرایط را فراهم و تسهیل کند، این آمادگی وجود دارد که راه آهن را به مزار شریف متصل نماییم.
به گفته وی با تکمیل راه آهن هرات، امکان ادامه اتصال این مسیر ریلی به کابل و بعدها به مرزهای جنوبی و شرق افغانستان وجود خواهد داشت.
در پایان، اسلامی با آرزوی موفقیت برای ۳۲ کارمند افغانستانی، ابراز امیدواری کرد که بعد از اختتام دوره، این افراد بتوانند در جهت توسعه، خدمات بهادار ای را به کشورشان داشته باشند.


منبع:

1399/11/02
23:34:04
0.0 / 5
612
تگهای خبر: توسعه , خدمات , شركت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین