با اعلام معاون وزیر راه؛

روش ستاندن عوارض الكترونیكی تردد از آزادراه ها باز هم تغییر نمود

روش ستاندن عوارض الكترونیكی تردد از آزادراه ها باز هم تغییر نمود مرکز املاک: مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بار دیگر از برقراری سیستمی جدید برای ستاندن عوارض آزادراهی آگاهی داد.به گزارش مرکز املاک به نقل از صدا وسیما، خیرالله خادمی اظهار داشت: در این روش برای خودروهایی که از آزادراه ها استفاده می نمایند برچسب هوشمندی تهیه شده تا هنگام عبور از دوربین های پلاک خوان، عوارض مورد نظر از کیف پول آنها کسر شود.
وی اضافه کرد: این مدل در آزادراه غدیر (کنارگذر جنوبی تهران) به صورت آزمایشی اجرا می شود و اگر جواب بدهد در دیگر آزادراه ها نیز آنرا اجرا خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در توضیح بیشتر پروسه جدید دریافت عوارض در آزادراه ها اضافه کرد: در این روش قبل از آنکه مردم به دوربین های پلاک خوان محاسبه و دریافت عوارض برسند باید کیف پول خودرا شارژ کنند و در این شرایط دوربین های تعبیه شده پلاک را می خواند. شماره پلاک قبل از این به کیف پول تعیین شده توسط راننده متصل شده است و نهایتاً برمبنای نرخ عوارض تعیین شده مبلغ از حساب رانندگان کسر خواهد شد.
خادمی با اشاره به اینکه با بهره گیری از این روش رانندگان قبل از عبور یا در هنگام عبور از آزادراه عوارض آنرا پرداخت می کنند و نیازی به پرداخت بوسیله اپلیکشین ها و روش های معمول دیگر نیست، اضافه کرد: این روش جدید دریافت عوارض آزادراهی هم برای راحتی عبور و مرور رانندگان و هم برای بازگشت سریع تر سرمایه سرمایه گذاران مزایای بسیاری دارد و نیازی به پرداخت مستقیم یا غیر مستقیم از طرف رانندگان نیست چونکه کافی است کیف پول تعریف شده یک دفعه شارژ شود و به میزان مبلغی که در آن شارژ شده و تعداد دفعات عبور و مرور از آزادراه می توان تردد کرد.


منبع:

1399/11/03
13:41:13
0.0 / 5
991
تگهای خبر: آزادراه , توسعه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین