نگاهی متفاوت به بحران كرونا

نگاهی متفاوت به بحران كرونا به گزارش مرکز املاک خراسان رضوی وقتی آتش سوزی جنگل ها، همه چیز را از بین می برد، طبیعت با شروع جدیدی به این حادثه واکنش نشان می دهد؛ مواد مغذی را به خاک بازمی گرداند و زمینه را برای پوشش گیاهی جوان و سالم فراهم می آورد و با این واکنش به نوبه خود از حیات وحش و تنوع زیستی حمایت می کند.


به نقل از ویفرم، اگر از بیماری همه گیر بعنوان یک بزرگ نمایی استفاده نماییم تا بگونه ای دیگر به جهان نگاه نماییم، ما هم مانند طبیعت می توانیم تأثیر مخرب کووید-۱۹ را با شروعی دیگر کاهش دهیم و بر مبنای آنچه می بینیم، عمل نماییم.
مشاهده جهان از دیدگاه دیگر
کووید-۱۹ محرومیت و خیلی از نابرابری های اساسی را که در داخل کشورها و بین کشورها وجود دارد و افرادی که کمتر تحت تأثیر این همه گیری قرار گرفتند را نمایان کرده است.
این بحران ما را مجبور به کار، یادگیری، برقراری ارتباط و دسترسی به خدمات بهداشتی و مالی از راه رابط های دیجیتال کرده است. ما دریافتیم که صدها میلیون نفر دسترسی دیجیتالی و اینترنت پهن باند قابل اعتماد ندارند؛ بنابراین، با بیماری همه گیر یک نابرابری جدید شکاف دیجیتالی کشف شده است و بخش جدیدی از جامعه که به کمک نیاز دارد، طبقه محروم از فناوری دیجیتال هستند.
همه گیری به ما یادآوری می کند که هنوز کارهای زیادی برای رفع شکاف جنسیتی باید انجام دهیم. کارگران زن به صورت نامتناسبی از این بحران رنج می برند، بخشی از آن به علت حضور برجسته آنان در صنایعی است که نسبت به دیگر صنایع بیشتر تحت تأثیر منفی همه گیری قرار گرفتند، مانند بخش گردشگری، اوقات فراغت، خرده فروشی و میهمان نوازی.
این امر احتیاج به همدلی در گروه های سنی مختلف را برجسته کرده است. سالمندان در معرض بیشترین خطرات بهداشتی قرار دارند و جوانان با چالش های در ارتباط با تحصیل، چشم انداز شغلی و بهداشت روان، عواقب اجتماعی و اقتصادی روبرو شدند.


بحران کرونا و برجسته سازی
کروناویروس برخی خطرات جهانی که با آن روبرو می باشیم، ازجمله تغییرات آب و هوایی، سرخوردگی جوانان و امنیت سایبری که در گزارش جهانی خطرات ۲۰۲۱ بیان شد را برجسته کرده است. حالا که این برجسته سازی توجه ما را جلب کرده، قدم بعدی اطمینان از اقدام ما در این موارد است.
کووید-۱۹، نیم نگاهی به چگونگی متفاوت بودن اوضاع به ما نشان داده است؛ چالش ها، سرعت و مقیاس پاسخ موثر رهبران سیاسی در کنترل اوضاع را می طلبد. همینطور نشان داد که رفتار خصوصی تا چه اندازه می تواند در مهار بحران موثر باشد. افراد و مشاغل به صورت یکسان فاصله فیزیکی را رعایت و از ماسک استفاده کردند و فداکاری های دیگری را هم انجام داده اند که برای کاهش سرعت انتشار ویروس و کشنده بودن این همه گیری بسیار ضروریست.
همه گیری و محدودیت های ناشی از آن به ما نشان داد که تنها راه مقابله واقع بینانه با تغییرات آب و هوایی جدا کردن انتشار CO۲ از فعالیتهای اقتصادی می باشد. این بدان معناست که ما باید تصمیمات سیاسی و اقتصادی اتخاذ نماییم که هم از محیط زیست محافظت کنند و هم سبب ایجاد رفاه و فرصت های شغلی شوند.
خیلی از مشاغل از بیماری همه گیر برای ایجاد روش های جدید کاری بهره برده اند که به تردد کمتری نیاز دارد. آنان می توانند با تعهد به پیشگیری از سفرهای کاری دائمی، تفاوت قابل ملاحظه ای در اثر کربن جامعه ایجاد کنند.
بسته های محرک مالی و پشتیبانی اقتصادی بی سابقه ای که توسط دولت ها عرضه شده هم فرصتی بی نظیر فراهم آورده است، اگر به درستی صورت گیرد، می توانند جامعه ای عادلانه تر ایجاد کنند، سلامت را برای همه مردم در اولویت قرار دهند و یک مزیت خالص زیست محیطی داشته باشد.
این نه تنها ما را قادر می سازد تا از بیماری همه گیر رهایی یابیم، بلکه سبب رشد اقتصادی، گسترش نیروی کار و عرضه مزایای اجتماعی بی نظیر شود. وعده اتحادیه اروپا در خصوص عرضه بسته محرک ۱.۸ تریلیون یورویی برای بازسازی پساکرونا در اروپاست که «سبزتر، دیجیتال تر و مقاوم تر» باشد و در صورت گسترش در سطح جهانی می تواند آینده روشنی ایجاد نماید.
پیشگیری از سرخوردگی گسترده جوانان به سطح مشابهی از اراده سیاسی و اقتصادی نیاز دارد. ما باید فرصت هایی را ایجاد نماییم تا خطر یک نسل ازدست رفته در جهانی بعد از همه گیری را به حداقل برسانیم و با گوش دادن به صدای جوانان، شروعی دیگر را آغاز نماییم.


چالشی دشوار
آسان نخواهد بود؛ انتقال به یک اقتصاد جهانی که هم زمان کربن زدایی کند، باعث رونق شود و نابرابری را کم کند، چالشی دشوار خواهد بود.
در زوریخ، معتقدیم که تعبیه سیاست های سبز و ارتقاء انسجام اجتماعی می تواند کاتالیزوری برای رشد اقتصادی و همینطور تأثیر مثبت بر مردم و کره زمین باشد و ما اعتقادداریم که تجارت نقشی اساسی دارد.
ما همچنان به ترویج تنوع و شمول ادامه می دهیم و اضافه شدن ۶ کلمه «پاره وقت»، «سهم شغل» و «انعطاف پذیری کار» به تبلیغات شغلی در انگلیس سبب افزایش چشم گیر برنامه های زنان می شود.
باوجود چالش کووید-۱۹، ما برنامه کارآموزی زوریخ را در سال ۲۰۲۰ در ایالات متحده گسترش دادیم. نه تنها جوانان را قادر می سازیم وارد نیروی کار شوند، بلکه به سایر مشاغل بعنوان بخشی از نقش ما بعنوان بنیان گذار شبکه کارآموزی شیکاگو و همینطور بیمه کارآموزی ایالات متحده آمریکا کمک می نماییم.


فعالیت مجمع جهانی اقتصاد برای مدیریت خطرات ناشی از کووید-۱۹
بیماری کووید-۱۹، نخستین بیماری همه گیر جهانی در بیشتر از ۱۰۰ سال قبل است که با سرعتی بی سابقه در سرتاسر جهان گسترش یافته است. درحالی که کشورها به دنبال بهبودی هستند، بعضی از چالش ها و فرصت های طولانی مدت اقتصادی، تجاری، زیست محیطی، اجتماعی و فناوری تازه نمایان شدند.
این ویروس نقاط ضعف ما و شکنندگی اقتصادی، جوامع و حتی بعضی از رهبران سیاسی ما را برجسته کرده است؛ همینطور گرانبهاترین نقاط قوت را به ما یادآوری می کند و نوری بر قدرت و زیبایی طبیعت و بشریت می تاباند.
بشر همیشه راهی برای یافتن قدرت در سختی ها پیداکرده است همان گونه که در جستجوی واکسن نشان داده شده است، در صورت وجود اراده، ما همیشه راهی پیدا می نماییم.
اگر همان تمرکز و عزم راسخ در مبارزه با تغییرات آب و هوایی و سایر مواردی که سیاره ما را آزار می دهد را نشان دهیم، می توانیم نسبت به آینده خوش بین باشیم.
این یک نقطه شروع جدید برای همه ماست. ما باید این لحظه را مانند واکنش طبیعت بر شرایط ناخواسته ایجادشده، فرصتی برای تجدید و تقویت بشریت و اکوسیستم سیاره خود بدانیم.1399/11/06
14:36:18
0.0 / 5
1110
تگهای خبر: بازسازی , بیمه , خدمات , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین