یك مقام مسئول به مهر توضیح داد؛

ماجرای پرواز دیشب تركیش ایر در فرودگاه امام چه بود؟

ماجرای پرواز دیشب تركیش ایر در فرودگاه امام چه بود؟ مرکز املاک: عدم فرود پرواز ترکیش ایر در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، ارتباطی به صدای آژیر خطر شنیده شده در غرب تهران نداشته و به سبب مسائل جوی بوده است.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، بامدادان امروز یک فروند هواپیمای ترکیش ایر که قصد فرود در فرودگاه امام خمینی (ره) را داشت، به سبب بدی آب و هوا به فرودگاه باکو تغییر مسیر داد و در فرودگاه باکو به زمین نشست.
برخی رسانه های خارجی همزمانی این اتفاق با به صدا درآمدن آژیر خطر در غرب تهران را مشکوک و مرتبط به هم دانستند.
اما یک مقام مسئول در فرودگاه امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار مهر، این مساله را رد کرد.
وی گفت: پرواز ترکیش ایر پس از آن که بدلیل بدی آب و هوا تصمیم گرفت در فرودگاه امام خمینی فرود نیاید، دو فرودگاه آلترناتیو داشته است که یکی اصفهان و دیگری، باکو بوده است ولی خلبان تصمیم می گیرد هواپیما را در فرودگاه باکو بنشاند.
این مقام مسئول با اعلان اینکه به سبب بدی آب و هوا، دید افقی در فرودگاه امام خمینی (ره) کاهش یافته بود، درباره اینکه چرا بعد از پرواز ترکیش ایر، ایران ایر و ماهان در فرودگاه امام خمینی (ره) فرود آمدند، اظهار داشت: سیاست شرکت های هواپیمایی با یکدیگر تفاوت دارد؛ برخی در دید کم به خلبان اجازه فرود می دهند و برخی هم اجازه نمی دهند.
وی افزود: بنظر می رسد هواپیمایی ترکیش ایر اجازه فرود به خلبان در دید ۸۰۰ متر را نداده است. این مساله در کتاب «عملیات هوانوردی» شرکت های هواپیمایی درج شده و به خلبانان دیکته می شود.
به گفته این مقام مسئول، هواپیمای شرکت هواپیمایی ترکیش ایر که دیشب به سبب شرایط آب و هوایی تهران به باکو رفته بود بامدادان امروز به فرودگاه امام خمینی (ره) تهران بازگشته و مسافران به سلامت از هواپیما پیاده شده اند.


منبع:

1399/11/11
13:48:34
0.0 / 5
486
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین