انتصاب ۱۸ معاون وزیر و استاندار زن در دولت تدبیر

انتصاب ۱۸ معاون وزیر و استاندار زن در دولت تدبیر رئیس شورای فرهنگی وزارت کشور اظهار داشت: از ۲۲۴ نفر بانوی شاغل در ستاد وزارت کشور، ۶۶ نفر (۳۰ درصد) در پستهای سرپرستی و مدیریتی منصوب شده اند و تاکید وزیر کشور همچنان بر استفاده بیشتر از پیش از این ظرفیت است.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، جواد ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور در مراسم تجلیل از بانوان نمونه ستاد وزارت کشور ضمن تبریک دهه مبارک فجر و میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام ا... علیها؛ اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب را با عنایت به این که در سال های اخیر در نتیجه تحریم های ظالمانه، با شرایط سختی مواجه بودیم، بگونه ای پیش ببریم که به اهداف اصلی انقلاب اسلامی همچون عدالت محوری دست یابیم.
وی ضمن اشاره به اینکه در وزارت کشور تلاشهای بسیاری در حوزه های مختلف به ویژه بانوان انجام شده است، اظهار نمود: از آغاز دولت تدبیر و امید و حسب دستور وزیر کشور، بر استفاده حداکثری از ظرفیت بانوان در حوزه های مختلف تاکید و در همین راستا تلاش شد تا حد امکان از این ظرفیت استفاده گردد. البته این مساله به معنای این نیست که بدون توجه به شایستگی ها، سهم خاصی به بانوان بدهیم بلکه هدف این بوده و هست که در شرایط مساوی میان بانوان و آقایان، اولویت به بانوان داده شود و بتوانیم بانوان توانمند را ارتقا دهیم.
وی در همین راستا اضافه کرد: از ۲۲۴ نفر بانوی شاغل در ستاد وزارت کشور، ۶۶ نفر (۳۰ درصد) در پستهای سرپرستی و مدیریتی منصوب شده اند که پیشبینی قانون برنامه ششم توسعه هم استفاده از این ظرفیت در حوزه های مختلف کلان وزارت کشور بوده است که در ستاد وزارت کشور این امر محقق و ظرفیت پستهای سازمانی و مدیریتی تکمیل شده است اما تاکید وزیر کشور همچنان بر استفاده بیشتر از پیش از این ظرفیت است.
معاون توسعه مدیریت و منابع خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید و حسب دستور وزیر کشور، ۱۸ نفر از بانوان در پستهای بالای مدیریتی منصوب شدند که ۱۶ نفر در سمت معاون استاندار و دو نفر در سمت معاون و مشاور وزیر هستند که این آمار در قبل و پس از انقلاب بی سابقه است.
ناصریان با اشاره به اینکه از میان ۲۴هزار نفر کارکنان مجموعه وزارت کشور در سرتاسر کشور، ۴۷۸۱ نفر خانم هستند، اظهار داشت: حالا ۵۰۱ نفر از بانوان صف و ستاد وزارت کشور در پستهای مدیریتی فعال می باشند که ۶۷ نفر از آنها در پستهای مدیریتی و مدیرکل، ۱۸ معاون وزیر و معاون استاندار، سه فرماندار، ۶۳ معاون فرماندار، ۵۴ بخشدار و ۶ مشاور استاندار هستند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور اشاره کرد: در سال ۹۲، از ۳۰ هزار دهیار، ۸۸۸ نفر از بانوان بودند که حالا با 2۸۵۵ نفر دهیار خانم از میان ۳۸ هزار نفر افزایش یافته است که دو برابر ظرفیت افزایش یافته است.
معاون وزیر کشور به سایر اقدامات انجام شده در حوزه بانوان اشاره نمود و اظهار داشت: امکان غربالگری جامع سلامت بانوان در ستاد وزارت کشور از اقدام های خوب در برای کمک به سلامت بانوان شاغل در وزارتخانه بود و تلاش داریم مجدداً چنین شرایطی فراهم گردد.
رئیس شورای فرهنگی وزارت کشور درمورد نحوه انتخاب بانوان نمونه وزارت کشور هم توضیح داد: شورای فرهنگی وزارت کشور پیشنهاد تقدیر از بانوان نمونه را به وزیر کشور عرضه کرد که وزیر کشور هم دستور پیگیری داد؛ بنابراین کارگروهی تشکیل و شاخصهایی برپایه تعهدکاری، تکریم ارباب رجوع، توجه ویژه به مسئولیتها، حجاب و عفاف، حسن خلق، حضور در برنامه های فرهنگی و... تعیین شد و در نهایت، امروز از جانب وزیر کشور از همه منتخبین تقدیر گردید.
گفتنی است؛ مراسم تجلیل از بانوان نمونه وزارت کشور با ابتکار شورای فرهنگی وزارت کشور و در جهت مصوبه سومین جلسه شورای فرهنگی در ۱۶ تیر ماه برنامه ریزی و اجرا شد. براین اساس مقرر شده بود از بانوان نمونه شاغل در ستاد وزارت کشور که به طور ویژه در میدان خدمت به مردم و مسئولیت پذیری و به علاوه عرصه عفاف و حجاب الگو و نمونه هستند، تجلیل گردد. بدین منظور بر مبنای مصوبه شورا، کمیته ای متشکل از بخش های مختلف تشکیل و نسبت به انتخاب شاخص ها اقدام شد.
تعهد و مسئولیت پذیری کاری و انضباط اداری، تکریم ارباب رجوع و داشتن حسن خلق، رعایت عفاف و حجاب و آداب اسلامی و حضور در برنامه های فرهنگی همچون شاخصهای مصوب برای انتخاب بانوان نمونه است که طی مکاتبه ای که از جانب معاون توسعه مدیریت و منابع با سایر معاونین وزارت کشور، روسای مراکز و مدیران کل درخواست شد تا مدیران ستادی نسبت به معرفی بانوان منتخب واحد خود به دبیرخانه شورای فرهنگی بر مبنای شاخصهای مذکور اقدام نمایند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، از ۳۲ مرکز، دفتر و اداره کل وزارت کشور، مجموعا ۵۹ نفر به دبیرخانه شورا عرضه شدند که بر مبنای تصمیم اتخاذ شده در جلسه شورای فرهنگی، اسامی معرفی شده از جانب دفاتر مورد بررسی قرار گرفت که از بین اسامی معرفی شده در نهایت ۳۹ نفر بعنوان بانوی نمونه انتخاب شدند. برنامه تجلیل از بانوان نمونه پیش ازاین، یک مرتبه در سال ۱۳۹۶ با فرآیند مشابه اجرا و منجر به انتخاب ۱۶ نفر بعنوان بانوی نمونه شد.1399/11/15
13:17:01
0.0 / 5
1272
تگهای خبر: استان , توسعه , خانه , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین