موافقت كمیسیون ماده ۵ با كلیات طرح توسعه پردیس دانش و سلامت بیمارستان شریعتی

موافقت كمیسیون ماده ۵ با كلیات طرح توسعه پردیس دانش و سلامت بیمارستان شریعتی به گزارش مرکز املاک جلسه کمیسیون ماده ۵ شهر تهران به ریاست شهردار تهران تشکیل و با کلیات طرح توسعه پردیس دانش و سلامت بیمارستان شریعتی در منطقه ۲۲ موافقت شد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ در اینباره اظهار داشت: طرح توسعه پردیس دانش و سلامت بیمارستان شریعتی به مساحت ۲۷ هکتار در منتهی الیه غربی منطقه ۲۲ واقع شده است که دارای مصوبه سال ۹۵ کمیسیون ماده پنج هست.
وی اضافه کرد: در بیستمین جلسه کمیسیون ماده پنج امسال بررسی این طرح در دستور کار قرار گرفت که بعد از بحث و بررسی مبسوط با کلیات طرح موافقت شد.
اشراقی در مورد جزئیات این طرح اظهار داشت: قرار شد در محدوده میانی طرح، تعدیل بارگذاری داشته باشیم و با الحاق محدوده شرقی دسترسی مناسب به این پردیس ایجاد شود؛ همینطور محدوده غربی طرح برای ساخت بوستان سلامت اختصاص پیدا کند و با عرضه طرح جامع یکپارچه بیمارستان، مراتب به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شود.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج اضافه کرد: همینطور در این نشست با راه اندازی یک مجموعه مسکونی واقع در منطقه یک هم موافقت شد.
وی در مورد این مجموعه مسکونی اظهار داشت: زمین پروژه از تجمیع سه قطعه به مساحت سیزده هزار مترمربع در محدوده قیطریه منطقه یک تشکیل می شود که در سال ۱۳۹۰ به منظور استفاده مجتمع تجاری، تفریحی و سینمایی مجوز ساخت گرفته است.
اشراقی بیان نمود: از آنجائیکه زمین این پروژه در بافت غالب مسکونی واقع شده است لازم به تهیه گـــزارش امکان سنجی بود که بعد از مطالعات شهرسازی، معماری، اجتماعی و عارضه سنجی ترافیــکی این گـــزارش عرضه و بعد از طرح مبحث در کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج، اصلاحات لازم صورت پذیرفت.
براساس گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، وی ادامه داد: با توجه به زیر پهنه مسکونی ملک مذکور، بنا شد با تغییر نوع استفاده، راه اندازی مجموعه مسکونی در ۴ بلوک ۱۱ طبقه به شرط تخصیص حداقل ۱۰ درصد در هر طبقه به بالکن های سبز صورت پذیرد. همینطور رعایت دسترسی ها و اصلاحات هندسی مطابق نظر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران انجام شده و متوسط مساحت واحدهای مسکونی۲۰۰ مترمربع در نظر گرفته شود.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تاکید کرد: قرار شد در این پروژه تأمین خدمات هفت گانه (آموزشی، ورزشی، درمانی و....) هم لحاظ شود.1399/11/30
11:55:15
0.0 / 5
851
تگهای خبر: توسعه , خانه , خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین