مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران

بزرگترین پروژه انتقال خون در ایام كرونا از قم شروع شد

بزرگترین پروژه انتقال خون در ایام كرونا از قم شروع شد به گزارش مرکز املاک قم مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با اعلان اینکه پروژه موفق جمع آوری پلاسمای بیماران بهبود یافته از کووید19 از استان قم شروع و به 25 استان کشور تعمیم یافت اظهار داشت: 321 واحد پلاسما در قم جمع آوری شد و تزریق آن به بیماران در قالب کارآزمایی بالینی سبب کاهش مرگ و میر و مدت بستری بیماران مبتلا به این ویروس شد.


دکتر پیمان عشقی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران امروز ۵ اسفند ماه به استان قم سفر کرد.
وی در جلسه ای با حضور کلیه کارکنان بخش های اداری و فنی انتقال خون استان اظهارکرد: حضور در استان قم را از مدت ها پیش برنامه ریزی کرده بودیم اما به سبب پاندمی کووید۱۹ این امکان مسیر نشد و محدودیت ها نیز سبب عدم حضور تیم کاملی از مدیران سازمان است. معتقدیم که باید در هر بازدید تیم کامل و کارشناسی مشرف به موضوعات فنی و اداری حضور داشته باشند.
عشقی به فاکتورهای اهدای خون استان قم نیز اشاره نمود و اظهار داشت: شاخص اهدای خون در قم افتخار آمیز است و این استان از معدود استان هایی است که در روزهای کرونا و در ۱۱ ماه اخیر افت اهدای خون نداشته است.
وی همین طور با اشاره به یکساله شدن ویروس کرونا و اینکه شناخت اولیه این ویروس در ایران در قم صورت گرفت، اضافه کرد: بزرگترین پروژه سالهای اخیر انتقال خون را بعنوان یکی از پیشگامان دنیا در استان قم شروع کردیم در صورتیکه به سبب تحریم های ظالمانه کیت، کیسه و تجهیزات کافی نیز در اختیار نداشتیم.
عشقی اشاره کرد: جمع آوری پلاسما در استان قم با تاکید بر نیروهای توانمند این استان جهادگرانه پیش رفت و سبب شد فرآورده ای باارزش را در سخت ترین روزهای قرن فراهم نماییم.
وی سازمان انتقال خون را مظلوم و گاها مغفول برشمرد و اظهار داشت: انتقال خون خالصانه و ایثارگرانه در روزهای کرونا کوشش کرد و کارکنان این مجموعه در روزهایی که خیلی از ادارات در دورکاری به سر می بردند در محل کار حضور داشتند.
وی تصریح کرد: مظلومیت سازمان انتقال خون ایران حتی در بین دیگر نهادهای سلامت محور نه مساله ای جدید است و نه بسادگی قابل رفع و فراموش شدن است و بهبود این شرایط تنها یک راهکار دارد و آن همدلی همه ما برای ابراز توانمندی ها است.
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران همین طور به عدم وجود حتی یک واحد درسی در رابطه با طب انتقال خون در رشته های علوم پزشکی اشاره نمود و اظهار داشت: واحدهایی همچون طب سنتی در سرفصل دروس رشته های پزشکی وجود دارد اما جای خالی انتقال خون حتی در دانشگاه ها نیز به شدت احساس می شود.
عشقی به تفاوت ساختار سازمان انتقال خون با دیگر مجموعه ها اشاره نمود و اضافه کرد: ۸۰ درصد از منابع انسانی ما در بخش فنی حضور دارند و با وجود تعداد و میزان کم منابع انسانی و مالی در گسترده ای پهناور خدمت رسانی می نماییم که مساحت آن به اندازه چند کشور اروپایی است.
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران اشاره کرد: با وجود همه کاستی ها حضور نیروهای جوان، زنانی توانمند و سپید موهایی مجرب باعث شده است که سازمان عملکرد مطلوبی را به بیماران عرضه نماید.
وی اشاره کرد: سازمان انتقال خون ایران مجموعه ای حیاتیست و چنین مجموعه ای در ساختار بودجه باید جایگاهی وزین تر داشته باشد.1399/12/05
19:03:11
0.0 / 5
628
تگهای خبر: استان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین