عضو شورای شهر تهران عنوان كرد

كاهش۶۴میلیون مترمكعبی ذخیره آب سدهای ۵گانه تهران

كاهش۶۴میلیون مترمكعبی ذخیره آب سدهای ۵گانه تهران یک عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حجم ریزش های جوی در سال آبی جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل 24 درصد کاهش داشته است از کاهش 64 میلیون متر مکعبی ذخیره اب سدهای 5 گانه تهران آگاهی داد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، شهربانو امانی در دویست و هشتادمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهردار تهران درباره مدیریت روان آب ها اظهار داشت: حجم ریزش های جوی در سال آبی جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۴ درصد کاهش یافته است و هم اکنون ذخیره سدهای ۵ گانه تهران ۶۴ میلیون متر مکعب کاهش را نشان داده است.
وی ادامه داد: برخلاف بارش های دو سال اخیر به نظر می آید امسال با یکی از کم سابقه ترین خشکسالی ها مواجه هستیم. متاسفانه طی هفته گذشته با وجود تذکرهای مکرر مشاهده کردیم که باز هم پرسنل شهرداری برای شست و شوی حیاط شورا و شهرداری از آب لوله کشی استفاده می نمایند. تا زمانی که از خود شروع نکنیم نمی توانیم از مردم انتظار همکاری داشته باشیم. با عنایت به تغییر شیوه بارش ناشی از تغییرات اقلیمی به صورت روان آب، برخی روش های نوین مدیریت روان آب بر اصل جذب روان آب در محل بارش استوار است، اما مدیریت روان آب در تهران جمع آوری و هدایت است. سیستم فعلی نه فقط هزینه های سنگین مدیریت روان آب را به شهرداری تامین می کند بلکه آلودگی هوا، پس زدگی به شبکه و کاهش ذخایر آب های زیر زمینی را به دنبال دارد.
امانی با اشاره به اینکه در اروپا برای ۴۰ میلی متر نشست زمین کمیته بحران تشکیل می شود افزود: اما در تهران سالانه ۱۷ تا ۲۵ سانتی متر نشست زمین رخ می دهد که امر فاجعه باری است. روان آب ها در تهران به سمت سه کانال اصلی هدایت و در دشت های جنوبی تهران رها می شود. احدث چاه ها و حوضچه های جذبی راهکار حل این معضل است، اما اینطور به نظر می آید که عزم و جدیتی در مدیریت شهری برای کاهش مصرف آب و مدیریت روان آب وجود ندارد.1399/12/24
12:56:51
0.0 / 5
649
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین