نوبخت در مراسم الحاق ۲۸۹ دستگاه انواع ناوگان به شبكه ریلی خبر داد:

رشد ۴۰ درصدی طول خطوط ریلی در ۸ سال اخیر

رشد ۴۰ درصدی طول خطوط ریلی در ۸ سال اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: طول خطوط ریلی کشور که در ابتدای این دولت 10 هزار کیلومتر بود تا اختتام دولت دوازدهم به 14 هزار کیلومتر خواهد رسید.به گزارش مرکز املاک به نقل از صداوسیما، محمدباقر نوبخت در مراسم ورود ۲۸۹ دستگاه انواع واگن و لکوموتیو تولید داخل به شبکه ریلی که با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شهردار تهران در ایستگاه راه آهن تهران انجام شد اضافه کرد: قبل از این، در ابتدای سال و روز دوم فروردین امسال جلسه ای در سازمان برنامه و بودجه در جهت راهبرد جهش تولید ابلاغ گردیده توسط مقام معظم رهبری داشتیم که در آن جلسه، وزیر راه و شهرسازی برای ارائه برنامه جهش تولید در آن جلسه ی سازمان برنامه و بودجه حضور داشت.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: آنچه در بخش ریلی برای جهش تولید پیشنهاد شده بود در دو عرصه ارائه شد؛ نخست برای راه اندازی خطوط و زیرساخت ها و دوم ایجاد محصول و واگن و دستگاه هایی که برای ناوگان ریلی نیاز است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: در آن مقطع شاید بعید به نظر می رسید این اهداف محقق شود، به هر حال ما داشتیم وارد سومین سال محاصره اقتصادی می شدیم، وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل برنامه جهش تولید در عرصه ریلی برنامه اعلام نمود و ما امیدوار بودیم که بتوانیم در بخش زیرساخت ها و راه اندازی ریل و ناوگان موفقیت داشته باشیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به توسعه خطوط مترو در سراسر کشور اضافه کرد: هم اکنون از بندر چابهار بعنوان بندر اقیانوسی ایران که تحریم هم نیست، راه آهنی به سمت زاهدان در حال راه اندازی است که قطعه ای از آن به زودی در ماه های آتی افتتاح می شود.
وی اظهار داشت: در استان فارس نیز راه آهن اقلید به یزد در حال تکمیل است که تا ماه آتی افتتاح می شود، همین طور در استان اصفهان خط آهن اصفهان - شهرکرد را در دست اجرا داریم که به زودی به پایان می رسد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلان اینکه اتصال سنندج به شبکه سراسری ریلی در حال انجام می باشد، اضافه کرد: از میانه هم خط ریلی به اردبیل در حال راه اندازی است که به زودی افتتاح می شود، همین طور مسیر دیگری از میانه که به تبریز می رود که به زودی این مسیر هم به بهره برداری می رسد.
نوبخت اضافه کرد: از خلیج فارس به دریای خزر و اتصال ریلی رشت در ماه های آتی خبرهای خوبی خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: شرکت های واگن ساز داخلی کارهای خوبی داشتند که از آنها هم قدردانی می کنم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: تا قبل از این، ۱۰ هزار کیلومتر خط آهن در کشور داشتیم، اما امروز این رقم به ۱۴ هزار کیلومتر رسیده است و این نشان از رشد ۴۰ درصدی دارد.
نوبخت اشاره کرد: اتصال راه آهن درون شهری به راه آهن برون شهری در تهران انجام شده و این دستاورد بزرگی است.
الحاق ۲۸۹ دستگاه انواع ناوگان به شبکه ریلی
۲۸۹ دستگاه انواع ناوگان ریلی شامل لکوموتیو و واگن باری و مسافری با اعتبار ۶۳۷ میلیارد تومان در یازدهمین و دوازدهمین مراسم الحاق ناوگان، امسال به شبکه ریلی کشور پیوست.
در مراسم الحاق این لکوموتیوها و واگن ها به شبکه ریلی، وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، شهردار تهران، مدیران عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت متروی تهران حضور داشتند.
ناوگانی که امروز به شبکه ریلی پیوست شامل ۲۴۵ واگن باری نو، ۲ لکوموتیو باری و ۳ واگن مسافری نو، ۵ لکوموتیو بازسازی شده، ۲۸ واگن مسافری و خدماتی و بهسازی ۶ لکوموتیو دیگر بود.

1399/12/28
14:09:46
0.0 / 5
990
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین