مهر خبر می دهد؛

گزارش نهایی سانحه هواپیمای اوكراینی امروز منتشر می شود

گزارش نهایی سانحه هواپیمای اوكراینی امروز منتشر می شود گزارش نهایی سازمان هواپیمایی کشوری درباره سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی که با دریافت نظرات کشورهای ذی مدخل در این سانحه، تدوین شده، امروز از طرف این سازمان به صورت رسمی منتشر خواهد شد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، مقرر است امروز سازمان هواپیمایی کشوری گزارش نهایی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی را منتشر کند.
کاپیتان تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یکشنبه ۳ اسفند ماه در نشست خبری درباره آخرین وضعیت تهیه گزارش نهایی سانحه هواپیمای اوکراینی عنوان کرد: طبق اَنکس ۱۳ و کنوانسیون شیکاگو، به کشورهای دخیل در سانحه اوکراین گزارش داده ایم. آنها هم ۶۰ روز فرصت دارند تا به ما پاسخ بدهند. ۹ اسفند این فرصت تمام می شود. از چهار کشور که گزارش به آنها ارسال شده، سه کشور پاسخ داده اند که پاسخ ها کاملاً فنی، سازنده و در جهت گزارش کمیته سانحه سازمان هواپیمایی کشوری بوده است. منتظریم تا ۹ اسفند کشور چهارم هم نظرش را عرضه نماید.
وی اضافه کرد: اگر کشور چهارم نظر خویش را اعلام نکند، همکاران ما در تیم بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی، تا آخر سال جاری نتیجه را برای عموم مردم منتشر خواهند کرد.
وی نهم اسفند را روز پایانی دریافت گزارش کشور چهارم، اعلام نمود: کشور چهارم هم نظر خویش را عرضه داده؛ به هر حال زمان قانونی ۶۰ روزه، طبق انکس ۱۳ ایکائو است.
معاون وزیر راه و شهرسازی پیش از این اسامی این ۴ کشور را شامل آمریکا بعنوان سازنده بوئینگ ۷۳۷ (هواپیمای اوکراینی که ۱۸ دیماه سقوط کرده بود)، فرانسه بعنوان کشور همکار در زمینه خوانش جعبه های سیاه، اوکراین بعنوان کشور محل رجیستر هواپیما و کانادا بعنوان کشور دارای بیشترین اتباع متوفی در سانحه سقوط اعلام نموده بود.
یک کارشناس حقوق بین الملل هوانوردی هم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشته بود: درفت (پیش نویس گزارش نهایی) در ایران تهیه و برای کشورهای ذی نفع ارسال شد؛ کشورهای دریافت کننده درفت، ۳ ماه فرصت دارند تا گزارش را مطالعه کرده و نظر بدهند بر مبنای نظری که سازمان هواپیمایی کشوری از کشورهای ذی نفع دریافت می کند، می تواند گزارش نهایی را تعدیل کند یا اگر نظر آنها را صائب نداند، گزارش خویش را چاپ و منتشر می کند ولی در گزارش نهایی می نویسد یکی از کشورهای ذی نفع در این پرونده، چنین نظری داشته اما نظرات این کشور را در گزارش نهایی خود دخیل نمی دانیم.
وی افزود: یا اینکه مثلاً در گزارشی که نهایتاً سازمان هواپیمایی کشوری ایران منتشر می کند، اعلام می کند که کشوری که در این پرونده ذی نفع بوده، نظراتی درباره ایمنی هوانوردی داشته ولی ما نظرات این کشور را در حدی نمی دانیم که سبب ارتقای ایمنی هوانوردی در دنیا باشد اما نظر این کشور، چنین بوده است.
بر اساس این گزارش، مقرر است امروز سازمان هواپیمایی کشوری گزارش حدوداً ۳۰۰ صفحه ای را منتشر کند ولی خلاصه ای از آن هم در وبسایت سازمان هواپیمایی کشوری برای اعلام عمومی منتشر خواهد شد.

1399/12/29
17:57:17
0.0 / 5
927
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین