علی رغم درخواست وزارت بهداشت؛

مرزهای شرقی كشور بسته نشد

مرزهای شرقی كشور بسته نشد در صورتیکه وزیر بهداشت در نامه ای به قرارگاه کرونا خواهان مسدود شدن کلیه ترددهای مستقیم و غیر مستقیم با هند شد، اما وزارت راه فعلا برنامه ای برای انسداد مرزهای شرقی کشور ندارد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، در ایام اخیر وضعیت شیوع ویروس کرونا در هند به بحرانی ترین حالت ممکن و شمار تلفاتِ روزانه، گاه تا ۳ هزار نفر رسیده است.
حسن روحانی رئیس جمهور نیز روز گذشته در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا، ویروس جهش یافته کرونا در هند را از کرونای انگلیسی و برزیلی خطرناک تر توصیف کرد و دستوراتی را برای توقف ترددها با هند به وزارت راه ابلاغ نمود.
وزیر بهداشت نیز در نامه ای به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه ملی مقابله با کرونا خواهان متوقف شدن همه ترددهای مستقیم و غیر مستقیم زمینی و هوایی با هند شد.
بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، از ساعت ۲۴ دیشب (شنبه ۴ اردیبهشت) پروازهای میان ایران با هند و پاکستان متوقف شده است. این در حالیست که مقرر است در صورت تقاضای ایرانیان مقیم هند، پروازهایی بصورت موردی صورت گیرد.
مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هم روز گذشته اظهار داشته بود: تا حالا به غیر از اعلام شفاهی سخت گیری بیشتر برای تردد مسافر و کالا از مرز پاکستان، هیچ ممنوعیتی برای سازمان ابلاغ نشده است اما هر مصوبه ای ابلاغ شود آنرا اجرائی خواهیم کرد.
هر چند بعد از آن، جواد هدایتی اعلام نمود: ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه ای درباب توقف کامل و فوری هرگونه نقل و انتقال مسافر بصورت مستقیم و غیر مستقیم از کشور هندوستان ابلاغ کرده است و در این صورت هیچیک از مسافرانی که در هندوستان بودند یا به آنجا سفر کرده اند نمی توانند از مرزهای شرقی کشور به ایران وارد شوند.
به گفته هدایتی، بخش دیگر این مصوبه درباره تشدید کنترل های بهداشتی در مرزهای شرقی کشور و کمک به متولیان آنست که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای دراین زمینه به نمایندگان مستقر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستقر در مرزها کمک خواهدنمود و امکانات مورد نیاز در امتداد اعمال ابلاغیه ها را در حد مقدورات در اختیارشان خواهد گذاشت.
شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی نیز در نامه ای به دین پرست معاون وزیر کشور و دبیر قرارگاه مبارزه با کرونا، از اجرای دستورات ستاد ملی کرونا درباب ممنوعیت ترددهای هوایی و سخت گیری های بهداشتی در مرزهای شرقی کشور آگاهی داده است؛ نامه ای که در آن از انسداد کامل مرزهای شرقی خبری نیست.
به گفته مقامات سازمان راهداری، مقرر است کالاها در مرزهای شرقی کشور با کامیون های کشورهای همسایه تبادل در جا شود یعنی کامیون و راننده ایرانی وارد کشورهای مذکور نشده و کامیون و راننده خارجی نیز وارد ایران نشود.


1400/02/05
21:07:02
0.0 / 5
1090
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین