عضو كمیسیون عمران مجلس مطرح كرد؛

ایجاد بازاری شفاف و رقابتی با عرضه املاك اشخاص حقیقی در بورس كالا

ایجاد بازاری شفاف و رقابتی با عرضه املاك اشخاص حقیقی در بورس كالا به گزارش مرکز املاک عضو کمیسیون عمران مجلس می گوید: عرضه مسکن نهادهای دولتی و عمومی و اشخاص حقیقی در بورس کالا، اصل شفافیت و رقابت را در حوزه مسکن برقرار می کند.به گزارش مرکز املاک به نقل از بورس کالا، علیرضا پاک فطرت اظهار نمود: بورس کالا باتوجه به میزبانی از مبادله کالاهای مهم و مواد اولیه راهبردی کشور، نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می کند و تمرکز عرضه محصولات زنجیره تولید در بورس کالا به شفافیت و رقابت در بخش تولید کمک می نماید.
این عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: اگر تولید انگیزه رشد نداشته باشد به دنبال آن اشتغال و توسعه نیز ایجاد نمی گردد و بدین جهت اتخاذ تصمیمات صحیح سیاست گذار برای رشد انگیزه تولید و سرمایه گذاری از اهمیت ویژه ای برخوردارست.
به گفته این نماینده مجلس، باید تلاش شود تا اعتماد مردم به بازار سهام برگردد که امیدواریم با برنامه های در دستور کار به زودی بازار سرمایه کشور به جایگاه واقعی خودش در نظام اقتصادی کشور برسد. در حوزه بازار سرمایه، طرح هایی در مجلس به تصویب رسیده که یکی از مهم ترین آنها که در رابطه با بورس کالاست، طرح جهش تولید و تامین مسکن می باشد.
پاک فطرت گفت: در طرح جهش تولید و تامین مسکن مقرر شده است که سازندگان مسکن بتوانند از مسیر بورس کالا و ابزارهای مالی، مصالح ساختمانی مورد نیاز خودرا تامین و حتی پیش خرید کنند که این رویداد به تسهیل تولید، تعادل قیمت ها و حذف واسطه ها کمک شایانی خواهدنمود.
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عرضه املاک در بورس کالا نیز اظهار داشت: نوسانات کاذب قیمت و شفاف نبودن معاملات همچون معضلات بازار مسکن بشمار می رود که عرضه املاک مازاد دولتی و نهادهای مختلف در بورس شروع شده که این اتفاق در وهله نخست، شفافیت را بر این معاملات حاکم می کند. از طرف دیگر متقاضیان نیز در شرایطی برابر امکان خرید خواهند داشت و یک نظم مطلوبی در این عرصه برقرار می شود. از طرف دیگر امکان عرضه املاک شخصی نیز در بورس فراهم شده که این مساله نیز می تواند به کشف عادلانه قیمت املاک در کشور کمک کرده و بازاری شفاف و رقابتی را برای املاک بوجود آورد.
وی در آخر اشاره کرد: روشن شدن نورافکن های شفافیت بر بخش های مختلف و کارهای اقتصادی، مانع از بروز التهابات در بازار و کمک دهنده به رشد تولید و حذف موانع است بدین سان ورود مسکن در حجم های بزرگ و کوچک به تالار شیشه ای بورس کالا، فضایی شفاف را در این عرصه حاکم می کند و به نفع اقتصاد و مردم خواهد بود.


منبع:

1400/02/07
19:11:12
0.0 / 5
698
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین