معاون مسكن شهری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی:

1500 واحد در طرح اقدام ملی مسكن در خوزستان ایجاد می شود

1500 واحد در طرح اقدام ملی مسكن در خوزستان ایجاد می شود به گزارش مرکز املاک معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: در طرح اقدام ملی مسکن برای خوزستان، ساخت یک هزار و 500 تا 600 واحد مسکونی پیش بینی شده است.جواد حق شناس قبل از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه اکباتان اهواز بعنوان یکی از پروژه های طرح اقدام ملی مسکن در خوزستان، در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: پروژه ۵۴۰ واحد مسکونی اکباتان اهواز در هفت بلوک و در مرحله اجراست؛ استواری بخشی به بستر خاک نیز در حال انجام می باشد و امید می رود که کار به سرعت اجرا شود.
وی اضافه کرد: در طرح اقدام ملی مسکن برای خوزستان نیز ساخت یک هزار و ۵۰۰ تا ۶۰۰ واحد مسکونی پیش بینی شده است و اگر در مرحله چهارم متقاضیان پالایش شوند، افزایش ظرفیت نیز انجام می شود.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اشاره کرد: پروژه های طرح اقدام ملی مسکن در خوزستان بیشتر در شهر اهواز و سپس در شهرهای شوش، دزفول و بهبهان است؛ البته شهرهای کوچک این استان نیز در حال جانمایی هستند.
حق شناس، به پیشرو بودن استان های قم و مازندران در اجرای طرح «اقدام ملی» مسکن اشاره نمود و اظهار داشت: برخی استانها کار را زودتر آغاز نموده و زمین ها را زودتر به متقاضیان تحویل داده و در نهایت امکان دریافت پروانه را قبل تر از دیگر استانها داشتند؛ بطور مثال استان هرمزگان نزدیک سه هزار واحد مسکونی در حال اجرا دارند.
وی خبر داد: بصورت کلی تا حالا از ۴۹ هزار نفری که در برنامه بنیاد مسکن واجد شرایط هستند، تحویل زمین به حدود ۴۳ هزار نفر انجام شده و اقدامات اولیه نیز برای آنها صورت گرفته است؛ از این میان عملیات ساخت حدود ۱۹ هزار واحد مسکونی را خود بنیاد آغاز نموده است.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تصریح کرد: ۱۵ هزار واحد بصورت قطعه بندی در نظر گرفته شده که پس از قرعه کشی میان متقاضیان خود مردم بصورت انفرادی در گروه های چهار نفره و یا گروهی ساخت در قالب گروه های چهار تا ۱۰ نفره مسئولیت ساخت را بر عهده گرفته اند؛ در این میان دو هزار و ۵۰۰ نفر آنها پروژه را آغاز نموده و مابقی در حال آماده سازی سایت یا ستاندن پروانه و یافتن پیمانکار هستند.
به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، پروژه اکباتان اهواز در منطقه انتهای شهرک برق با عنوان «اکباتان شمالی» شناخته شده که در قالب طرح اقدام ملی مسکن با ۵۳۵ واحد مسکونی در هفت بلوک اجرائی می شود.
اجرای این پروژه در سه فاز ۲۹۵، ۲۹۶ و ۱۴۴ واحدی تعریف شده که همه واحدها به متقاضیان مربوطه اختصاص داده شد؛ هر کدام از متقاضیان با شروع به کار حساب مسدود مبلغ ۴۰ میلیون تومان را واریز کرده و در عین حال به هر واحد نیز مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان وام مسکن اختصاص یافته است.


منبع:

1400/02/30
13:12:07
0.0 / 5
435
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین