سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خبر داد

اعلام اسامی كاندیداهای شورای ائتلاف در نیمه دوم خرداد

اعلام اسامی كاندیداهای شورای ائتلاف در نیمه دوم خرداد سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب از اعلام اسامی کاندیداهای این شورا در نیمه دوم خرداد ماه اطلاع داد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، ابراهیم رسولی در نشست خبری امروز شنبه در تشریح فرآیند لیست نهایی شورای شهر تهران در شورای ائتلاف اظهار داشت: همان گونه که اعلام شده تمام کاندیداهایی که می خواهند وارد فهرست نهایی شورای ائتلاف شوند باید فرآیند اعلام شده از جانب این شورا را طی کنند و خارج از این فرآیند هیچ گروه و فردی وارد فهرست نخواهد شد. بطور قطع این طور نیست که افراد در دقیقه ۹۰ وارد فهرست شوند و برپایه تصمیم شورای ائتلاف با چنین موضوعی مقابله خواهیم کرد و مانع ورود این افراد و گروه ها خواهیم شد.
وی ادامه داد: با احزاب و گروه های مختلف در تعامل هستیم و تلاش خواهیم کرد با وفاق به پیش ببریم. بطور قطع در صورتیکه نیاز باشد سیاست اشتراک صفر را در شورای ائتلاف به تصویب خواهیم رساند که برپایه این تصمیم هیچ یک از افراد و کاندیداهایی که در لیست نهایی شورای ائتلاف قرار بگیرند حق ندارند در سایر گروه ها و فهرست های انتخاباتی شورای شهر تهران قرار داشته باشند.
وی افزود: در صورت صلاحدید طی دو هفته آینده این تصمیم در شورای ائتلاف دریافت و اجرا خواهد شد و بطور قطع اطلاع رسانی لازم هم انجام می شود که هیچ یک از گروه ها و احزاب حق ندارند از نام کاندیداهای شورای ائتلاف استفاده کنند و اسم آنها را در فهرست خود بیاورند.
رسولی با اشاره به اینکه هر کسی که شایستگی و توانمندی لازم را داشته باشد در فهرست نهایی شورای ائتلاف قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: در مورد سرلیستی شورای ائتلاف هیچ مشکلی وجود ندارد و افرادی که مطرح می شوند همچون آقایان چمران و سروری هر دو بزرگوار هستند و تجربیات لازم را دارند اما بحث ما به هیچ عنوان سرلیستی و وسط لیستی و ته لیستی نیست. تاکید بر این است که افراد کارآمد و شایسته در فهرست قرار بگیرند و افرادی که در فهرست نهایی شورای ائتلاف قرار گیرند به صورت مستقیم و غیرمستقیم و با نظر مردم وارد این فهرست خواهند شد.

ثبت نام ۹۲ هزار نفر در سامانه شورای ائتلاف
وی با اشاره به اینکه تا شب گذشته ۹۲ هزار نفر از اقشار، گروه ها و احزاب مختلف در سامانه شورای ائتلاف ثبت نام کردند، اضافه کرد: از امروز هم فرآیند بررسی کاندیداها آغاز و ۶۳ نفر در نهایت به شورای ائتلاف معرفی و سرانجام فهرست ۲۱ نفره کاندیداهای شورای ائتلاف برای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران مشخص خواهد شد. در این دوره از مدیریت شهری تلاش خواهیم کرد افرادی کارآمد و متخصص وارد شورای شهر تهران شوند.
رسولی در پاسخ به سوالی در مورد این که آیا گزینه ای از جانب شورای ائتلاف برای شهردار تهران بررسی شده یا خیر؟ اظهار داشت: هنوز وارد این مورد نشده ایم. علاوه بر این که در این بخش سیاست گذاری داریم اما انتخاب شهردار حق اعضاست و قاعدتا مطالعاتی در این بخش صورت گرفته و ادامه خواهد داشت اما باید بگذاریم شورا تشکیل و در زمان مشخص در ارتباط با گزینه شهردار تهران صحبت نماییم.
وی تاکید کرد: همکاران ما در جریان نیروهای انقلاب در شورای ائتلاف هستند که به صورت جهادی در جلسات حاضر می شوند و در واقع از وقت خانواده و تفریح خود گذشته ودر این جلسات حضور پیدا می کنند که کاری قابل تقدیر است. بطور قطع افرادی که در این شورا هستند هیچگاه حیثیت خویش را نخواهند فروخت و تلاش آنها بر این بوده که افراد کارآمد و متخصص وارد شورای شهر تهران شوند که البته روزهای اخیر اظهارات گوناگونی از افراد داشته ایم اما هر کسی می تواند در این حوزه صحبت کند ولی حرف ما این است که به هیچ عنوان سهمیه ای خارج از فرآیند به شورای ائتلاف از گروه ها و افراد داده نخواهد شد.
عجله ای برای معرفی ایست نهایی شورای ائتلاف نداریم
وی در ارتباط با زمان اعلام فهرست نهایی شورای ائتلاف در انتخابات هم اظهار داشت: سیاست ما در حوزه های انتخاباتی در هر سطحی همچون ریاست جمهوری و شورای شهر متفاوت می باشد و برپایه پروتکل ها حرکت خواهیم کرد و عجله ای هم برای معرفی فهرست نهایی شورای ائتلاف نداریم چون که رقبای مقابل ما دست به تخریب می زنند. طبق زمانبندی عمل خواهیم کرد و از ساعت ۸ بامداد امروز مجمع عمومی به سه برابر فهرست نهایی یعنی ۶۳ نفر رأی خواهد داد و تا ۱۳ خرداد این ۶۳ نفر مشخص و به هیأت انتخابی شورای ائتلاف معرفی می گردند که در نهایت در نیمه خردادماه فهرست آماده و اعلام خواهد شد.

توضیح درباره حضور چمران در فهرست شورای ائتلاف
رسولی در ارتباط با حضور مهدی چمران در فهرست شورای ائتلاف خاطرنشان کرد: آنچه که ما از چمران می دانیم این است که وی فردی باتجربه است و حتی در خیلی از جلسات از دوستان جوان ما پیش قدم تر است. باآنکه در شورای ائتلاف یکی از اصول ما جوان گرایی است اما این مساله به معنای حذف باتجربه ها نیست. در این راه محدودیت هایی بوجود آورده ایم و بر این اساس در شورای ائتلاف تاکید کردیم که ۵ نفر از باتجربه ها در کنار جوانان برای شورای شهر حضور پیدا کنند که این سبب افزایش بهره وری خواهد شد.
وی درباره فعالیت شورای ائتلاف در سایر استان ها اظهار داشت: در این بخش برپایه برنامه ریزی شورای ائتلاف تهران هیچ دخالتی را در شورای استان ها نخواهد داشت و در واقع هر شورای ائتلاف استان فهرست کاندیداهای خویش را اعلام خواهد نمود و در صورتیکه اختلافی وجود داشته باشد شورای ائتلاف تهران وارد خواهد شد.
وی ضمن ابراز تأسف از برخی اظهارنظرها در چند ماه گذشته درباره ورود قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: پیش از این و در یک سال قبل اعلام می کردند که رئیس مجلس می خواهد وارد انتخابات ریاست جمهوری شود و کارهای وی برای ورود به این عرصه است اما با عدم ثبت نام قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری روسیاهی به زغال ماند ضمن این که نمایندگان مجلس بر این مساله تاکید دارند که کمک نماییم تا وضعیت مردم تغییر کند و بر این اساس هم عمل خواهند کرد.

ممانعت از ورود افراد سیاسی در شورای ائتلاف
استقبال جبهه پایداری و ایستادگی از شورای ائتلاف
رسولی با تاکید بر این که تلاش در شورای ائتلاف این است که از ورود افراد سیاسی به پارلمان محلی جلوگیری نماییم، اضافه کرد: تلاش می نماییم که کار سیاسی انجام ندهیم. شورای ائتلاف حزب نیست و از جریان ها و گروه های مختلف در این شورا حضور دارند. گروه های مختلف از این شورا استقبال کرده اند که همچون آنها میتوان به جبهه پایداری، ایستادگی و... اشاره نمود.
وی ضمن اشاره به آخر ثبت نام در سامانه شورای ائتلاف اظهار داشت: شب گذشته ثبت نام در این سامانه به پایان رسید و افراد مختلف و کارآمدی در این سامانه ثبت نام کردند. از ۸ بامداد امروز فرآیند معرفی نامزدها به مجمع شروع شده است. بر این اساس ۶۳ نفر به مجمع معرفی و در نهایت فهرست ۲۱ نفره برای شورای شهر تهران معرفی خواهد شد.
رسولی ضمن اشاره به عملکرد محمدباقر قالیباف بعنوان شهردار تهران در دوره های گذشته اظهار داشت: مردم این دوران را به هیچ وجه فراموش نخواهند کرد. ما شاهد اجرای پروژه های عمرانی بزرگ همچون امام علی (ع) و صدر بودیم و جالب است که مدیران شهری فعلی اظهار نظر می کنند که برای راه اندازی پل صدر چهار صفحه مطالعات هم صورت نگرفته است در حالیکه حتی یک بچه دبستانی می داند این حرف ها خنده دار است چون که برای پختن قورمه سبزی هم باید مطالعه کرد. تنها چیزی که ذهن ما در این دوره از مدیریت شهری به یادمانده است دوچرخه سواری نمادین شهردار تهران است که البته این مورد هم خوب است.
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: معرفی کاندیداها در ششمین دوره انتخابات شوراها برپایه فرآیند پیشبینی شده خواهد بود و به هیچ عنوان خارج از این فرآیند عمل نخواهیم کرد و در مقابل جریان های نزدیکی که بخواهند از مسیر غیرمستقیم و انحرافی وارد این فرآیند شوند ایستادگی خواهیم کرد.
منبع:

1400/03/01
22:16:43
0.0 / 5
210
تگهای خبر: استان , تخریب , عمران , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین